додому Вагітність і діти

Як відправити дитину спати?

Щоб дитина розвивалася добре, їй необхідний хороший здоровий сон. Не секрет, що саме це і є проблемою в багатьох сім’ях. Практично всі діти не хочуть йти в ліжко вчасно, починають ухилятися, хитрувати, аби довше не лягати спати. Що ж робити, щоб не доводити справи до сварок вечорами?як відправити дитину спати

Що робити, щоб вчасно відправити дитину спати

  1. У вас повинен бути встановлений порядок справ, коли б малюк знав, що час спати. Дитина має звикнути: перекусити, потім почистити зубки, потім піде казка, ви вимкніть світло і вона буде спати. Ці дії необхідно робити постійно і ні в якому разі їх не змінювати.
  2. Заздалегідь говоріть дитині, що скоро пора спати і дайте їй трохи часу, щоб вона закінчила свої справи.
  3. Можливо, вам доведеться влаштувати веселу гру для того, щоб загнати дитину у ванну чистити зуби. Або прикинутися, що ви чудовисько, щоб вона сховалися від вас під ковдрою. Нехай це буде весело. Якщо у неї є улюблена лялька або ковдра, нехай дитина візьме це з собою в ліжко. Зробіть вкладання спати максимально приємним. Навіть якщо малюк не втомився, йому потрібно спати і не порушувати порядку. Якщо дитина не може заснути, то нехай почитає, побавиться, але робить це лише в ліжечку. Дитині буде добре, від того що вона знає, що її не будуть чіпати, якщо вона буде займатися справами перед сном у ліжку. І, нарешті, засне.
  4. Дайте дитині можливість вирішувати. З самого раннього віку діти прагнуть хоч до якоїсь незалежності. Якщо ви дасте їм можливість вирішувати щось самим, ви спростите собі завдання. Приміром, коли настає пора чистити зуби, надайте їм на вибір 2 зубні щітки. Або нехай дитина сама вирішує, яку казку послухати на ніч. Для вас-то від цього нічого не зміниться, а ваша дитина відчує себе господарем становища.
  5. Постарайтеся навіяти дитині настрій сну, щоб вона відчувала, що підходить час для сну. Це означає, що з нею ніхто не буде грати ні в які ігри. Краще всього перед сном дивитися телевізор, прикрашати що-небудь, загалом, займатися тихими справами, які поступово стануть для дитини сигналом, що наближається ніч.
  6. Не порушуйте самі дитячий режим сну. Буває, що порядок ніяк не вклинюється в ваш режим. Наприклад, ви прийшли пізно з гостей або дитина захворіла. Не допускайте, щоб такі винятки стали для дитиною правилом і тоді вона їх буде постійно чекати. Показуйте власним прикладом, що пора спати. Не мчіться в булочну на ніч, або не намагайтеся гарячково доробити запізнілий вечерю, коли вже пора читати казку на ніч. Не тільки години, але і ваша поведінка має показувати наближення сну. Дача або подорож ніяк не можуть вплинути на розпорядок. Почніть з сьогоднішнього дня і побачите яким буде результат.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут