додому Вагітність і діти

Гігієна малюка

1447

Навіть при серйозних запобіжних заходах не завжди вдається уникнути нещасних випадків і дитячих хвороб. Однак, щоб добре справитися з хворобою, важливо гарний стан організму. Для цього крім здорового харчування потрібно в тому числі і ретельна гігієна.гігієна малюка

 Душ і ванна

До кінця третього року життя бажано щодня купати дитину у ванні або обмивати все її тіло душем (не рекомендується при дуже чутливій або хворий шкірі). Найкраще це робити ввечері. На відміну від немовлят, з життєрадісною рухомою і готовою до будь-яких витівок дитиною при купанні потрібно чимала вправність. Краще всього не спускати з неї очей — інакше вже незабаром вся ванна кімната буде залита водою, так що краще складіть всі необхідні предмети: мило, мочалку, гребінець і рушник — на відстані витягнутої руки.

Нікуди не поспішайте. Купання повинно бути радісною процедурою, без поспіху і сліз. Після купання ретельно витріть все тіло дитини, поки шкіра не стане рожевою і теплою. З особливою ретельністю слід витирати складки шкіри (у паху, під пахвами, на потилиці, між сідницями). Якщо шкіра запалена або почервоніла (наприклад, на сідницях), на – тріть її маслом, а потім нанесіть на неї тонкий шар крему.

Купайте дитини до годування, так як після їжі вона повинна відпочивати.

Догляд за шкірою

Якщо у дитини шкіра на обличчі й руках стала шорсткою, змащуйте її після ванни або душу кремом. У цьому випадку не рекомендується робити пінну ванну. Краще регулярно робити ванну з висівками. При сильній спеці влітку і вологому холоді взимку шкіру дитини потрібно захищати від сонячних опіків і обвітрювання, наносячи на неї тонкий шар дитячого масла і дитячого крему.

При сильному роздратуванні, дрібних нагноєннях, помітному лущенні шкіри ви повинні в будь-якому випадку проконсультуватися з дитячим лікарем: можливо, потрібно спеціальне лікування. Правильний догляд за шкірою — важливий аспект підтримки здоров’я організму.

Догляд за зубами

Як тільки у дитини з’являються перші зуби, її потрібно привчити до того, щоб чистити їх вранці і ввечері. Красивий яскравий стаканчик для полоскання рота, дитяча зубна щітка і м’яка різнобарвна зубна паста полегшать цю процедуру, а з часом гра перетвориться на звичайне повсякденне дію.гігієна дитини

Правильна техніка чищення зубів

Поки дитина дуже мала, вам краще чистити їй зуби самим. Спершу потрібно очистити внутрішню і зовнішню поверхню зубів на верхній щелепі зверху вниз, на нижній — знизу вгору. При чищенні внутрішньої поверхні зубів щітку потрібно тримати вертикально, а в кінці чистити жувальну поверхню зубів і зовнішню сторону ясен.

Дізнайтесь більше:

Харчування для зубів

Крім чищення для здоров’я зубів важливо правильне харчування. Після того як дитина почистила зуби на ніч, ви не повинні нічого їй давати їсти. Для збереження здоров’я зубів в першу чергу слід уникати солодких цукровмісних напоїв. Сира морква, яблука, тверді сирі овочі і хліб грубого помелу дуже корисні, так як вони нормалізують слиновиділення. Крім того, ці продукти сприяють травленню.

Самостійність дитини

Якомога раніше починайте привчати дитину до гігієни. Розчісування волосся, чищення зубів або купання в душі може стати кумедною грою мами і малюка. Так дитина стане чистою та потренується самостійно доглядати за своїм тілом.

Догляд за волоссям

Гігієна тіла включає догляд за волоссям. Мити дитині голову треба щонайменше раз на тиждень. Багато дітей не люблять цієї процедури, так що потрібно обов’язково використовувати дитячий шампунь, від якого не страждають очі. Після миття волосся потрібно ретельно прополоскати чистою водою. Зазвичай дитині буває достатньо витерти голову рушником, і тільки якщо у неї  довге і дуже густе волосся, можна скористатися феном.  Кожен день причісуйте дитину м’якою щіткою. Розчісувати волосся гребінцем малюкам ще не потрібно, дитину слід привчати до цього, тільки коли він підросте.

Догляд за нігтями

Так як діти часто вимазуються, а найменші ще й люблять сунути руки в рот, ви повинні дуже ретельно стежити за гігієною рук дитини. Коротко стрижіть їм нігті (але не занадто коротко, інакше можна пошкодити нігтьове ложе). Нігтям на руках потрібно надавати більш круглу форму, а нігтів на ногах — більш квадратну. Щіточки для нігтів з дрібними м’якими щетинками подобаються дітям, і краще використовувати їх, ніж пилочки.  Шкіру біля нігтів ні в якому разі не можна зрізати. При кожному митті рук її обережно потрібно зрушувати до основи нігтя рушником. Старші діти можуть використовувати для цього спеціальні інструменти з манікюрного набору.

Гігієна вух

При митті вух мийте тільки вушну раковину і вхід у слуховий канал. Не очищайте сам слуховий канал, так як, по-перше, вухо влаштовано так, що бруд і вушна сірка висуваються назовні за допомогою дрібних волосків, а по-друге, велика небезпека пошкодження.

Гігієна носа

Дрібні волоски в носі сприяють видаленню бруду і пилу з носа. Якщо у дитини закладений ніс і вона не може нормально дихати, допоможіть їй, обережно видалити з носа слиз вологим ватним тампоном. Коли дитина вже досить велика, навчіть її правильно очищати ніс. гігієна малюка

Додати коментар