додому Вагітність і діти

Температурний режим для новонародженого

1493

Деякі батьки, прагнучи створити малюкові комфортні умови, намагаються одягати і вкривати дитя надмірно тепло, не підозрюючи про те, що піддають його під небезпеку теплового удару.температурний режим для новонародженого

Необхідний температурний режим для новонародженого

Для того, щоб дитина добре себе почувала, температура повітря не повинна бути вище 22 °С. Одягати малюка потрібно так, щоб йому було тепло під час сну (його ніжки не повинні бути холодними). Коли ж дитина не спить, то може перебувати в одній пелюшці, а краще в кофтині і повзунках — так їй легше рухатися.

Якщо дитина стала млявою і відмовляється їсти, перш за все, перевірте, чи не занадто вона тепло одягнена.

Якщо до того ж малюк не отримує достатньо води, картина може бути іншою. Дитина метається, кричить. Її голос стає хриплим. Личко в неї перелякане, очі блищать, шкіра суха. Якщо дитині запропонувати води, вона вип’є її з жадібністю.

Нерідко при перегріванні у новонароджених тремтять ручки і ніжки. При таких ознаках дитину потрібно негайно распеленати, дати їй попити (скільки вип’є), обтерти тіло тампоном, змоченим у полуспиртовом розчині (суміш води і спирту у співвідношенні 1:1) або, в крайньому випадку, у воді. Якщо не вжити таких заходів, стан дитини може стати дуже важким.

Необхідні температурні умови для недоношеного малюка

Створення необхідних температурних умов для недоношеного малюка — предмет особливої турботи. У пологовому будинку ця проблема вирішується досить просто: немовля поміщають в кувез, в якому підтримується потрібна температура, вологість, концентрація кисню.

Якщо малюк здоровий і добре росте, його виписують додому (при масі тіла не менше 2100-2500 р), найчастіше, на 8-й день після народження.

Дізнайтесь більше:

Однак і вдома, принаймні до місячного віку, температуру тіла дитини потрібно підтримувати в нормі. Для цього користуються довгастими гумовими грілками, в які наливають воду при температурі 60-65 °С (пробки не повинні підтікати). Грілки загортають у чисті рушники або пелюшки і поміщають одну — в ногах, а дві інші — з боків на відстані долоні від тіла дитини. Ні в якому разі не можна класти малюка на грілки або грілки на нього — так дитину можна обпалити. Крім того, під грілками йому важко дихати. Грілки міняють по черзі через 1,5–2 години.

Поруч з дитиною кладуть термометр, закривають ковдрою. Термометр повинен показувати 28-32 °С. Така температура навколишнього повітря дозволяє підтримувати температуру тіла дитини на рівні 36,5–37 °С. Личко його обов’язково залишають відкритим.

Якщо малюка перегріли, про це можна дізнатися по його неспокійній поведінці. При сильному перегріванні шкіра дитини набуває синюшний відтінок, у неї з’являється задишка, вона погано смокче. Дитина стає млявою, у неї можуть виникнути судоми. Потрібно негайно прибрати грілки, вийняти дитину з ліжечка і розгорнути, а потім зробити їй ванну на 5-7 хвилин при температурі води 37 °С. І обов’язково дати попити. Кількість води для пиття в цьому випадку визначається так: на 1 кг маси тіла має припадати 10 мл води, помножене на кількість градусів підвищення температури.

Потім малюка знову обкладають грілками, як вже говорилося. Зігріваючи дитину, необхідно стежити за температурою тіла. Зазвичай її вимірюють вранці і ввечері, але якщо лікар вважає за потрібне, то і частіше — при кожному годуванні. Зазвичай до кінця 1-го місяця дитина здатна “утримувати” температуру тіла. Тоді обходяться однією грілкою.

попередня статтяГігієна малюка
наступна статтяГороскоп за знаками зодіаку на жовтень 2015 року

Додати коментар