додому Краса і здоров'я

Як швидко знизити тиск — відео

З підвищеним артеріальним тиском стикався кожен з нас, для одних ця проблема постійна, для інших — разова. Щоб не допустити настання негативних наслідків, приводити в норму тиск необхідно якомога швидше. Це не важко зробити, якщо у вас під рукою є медичні препарати. Але що робити, якщо потрібних таблеток у вас не виявилося?

Як швидко знизити тиск - відео

1. Найпростіший і результативний спосіб пониження тиску — повне розслаблення організму. Приляжте на диван, ліжко або кушетку. Прийнявши зручну позу, почніть повільно глибоко дихати, після вдиху не видихати 6-7 секунд. Відведіть на цю вправу 3-4 хвилини. Для посилення ефекту деякі фахівці рекомендують проробляти його під приємну легку музику. Результатом цих простих дій може стати зниження тиску на 20-30 одиниць.

2. Однією з причин підвищення тиску є надмірний вміст в крові адреналіну, що виділяється організмом під час стресів. Нейтралізувати цей гормон можна різноманітними способами, найдоступніший з яких — прогулянка по свіжому повітрю. Прогулюватися треба з однаковою швидкістю, без різких прискорень і зупинок. Невеликий піший похід допоможе ефективно збити високий тиск і наситити всі внутрішні органи киснем.

3. Для зниження тиску прийміть нетривалий душ, направивши сильний струмінь теплої води на спину в область шиї.

4. Оцетовий компрес також відмінно знижує артеріальний тиск. Змочіть рушник в розчині води і яблучного оцту, змішаних в пропорціях 1 до 1, відіжміть його до вологого стану і оберніть ступні ніг. Залиште рушник на 8-10 хвилин, після чого витріть ступні вологою серветкою або промийте їх водою. Висока результативність цього методу зумовлена ??тим, що дратуючи рефлекторні зони, розчин яблучного оцту добре знижує тиск.

5. Акупунктурні точки також допомагають у самостійній боротьбі з гіпертонією. Знайдіть точку, розташовану під мочкою вуха, після чого подумки проведіть пряму, що сполучає її з центром вашої ключиці. Приклавши долоню або кілька пальців, рухайте ними по такій прямій — не слід тиснути на точки, просто погладжуйте їх кінчиками пальців. Проводити по лінії рекомендується по десять разів з кожного боку.

6. Масаж можна використовувати не тільки як засіб зниження високого тиску, але і як профілактичний засіб. Почніть його з легкого погладжування шийно-потиличної зони, поступово переходячи до масування шиї. Завершувати процедуру слід розтиранням грудної клітки.

7. Крім того, існує безліч народних методів, серед яких особливою популярністю користуються:

  • Настоянки з різних трав’яних зборів. Найкраще підходять напої, настояні на чорноплідній горобині, брусниці, глоді або калині. Таку настоянку можна вживати безпосередньо під час підвищення тиску або щодня у вигляді засобу профілактики.
  • Саморобні соки з овочів з медом. Для їх приготування змішайте свіжовичавлені соки редису, моркви й буряка. На 1 склянку такої суміші додайте одну ложку меду. Готовий продукт слід зберігати в холодильнику і приймати по 2-3 ложки три рази до їди протягом 2-3 місяців.

Для зниження тиску існує безліч методів, але не варто пускати гіпертонію на самоплив. Якщо скачки у вас відбуваються періодично — зверніться до медичного закладу для виявлення причин їх виникнення та призначення необхідного лікування.