додому Краса і здоров'я

З’явився висип на руках і свербить – причини і лікування

8054

Поява висипу на руках може бути пов’язано з безліччю причин. Якщо з’явився висип на руках і свербить, то потрібно постаратися не розчісувати його, оскільки є ймовірність внесення інфекції нігтями. До поширених причин висипань відносяться:

  • поява алергічної реакції;
  • наявність інфекції;
  • виникнення реакції на простудні захворювання;
  • наявність проблем з травним трактом;
  • недотримання правил особистої гігієни;
  • виникнення дерматиту та ін.

Лікування висипу і свербежу залежить від причин, що викликали їх.

28-11-14-foto-600x400-1

Алергічні реакції

Виникнення алергії може бути як реакція на внутрішній або зовнішній подразник, в якості якого може виступати раптова алергія на новий продукт харчування, косметику, парфуми, креми або лікарські препарати, хронічна алергія. Найчастіше, алергічні реакції зачіпають не маленьку ділянку шкіри, а поширюються по всій поверхні рук і інших частин тіла.

Інфекційні висипання

Поява інфекційних висипань може бути пов’язано з тим, що не були вчасно вимиті руки. Зараження таким видом висипки може статися через дверні ручки, рукостискання, громадський транспорт і т.д. Як правило, інфекційний висип локалізується на невеликій ділянці, а його розповсюдження відбувається досить повільно. Крім цього, таку висип супроводжує свербіж і яскрава гіперемія шкіри.

Висип при грипі чи застуді

Висипання на шкірі можуть з’явитися в результаті ослаблення імунітету при грипі чи застуді. Через відсутність можливості виходу з організму природним шляхом виведення шкідливих речовин відбувається через потові залози разом з сечовою кислотою. Подразнення шкіри викликається їх надмірною концентрацією.

Контактний дерматит

Виникнення контактного дерматиту пов’язано з контактом шкіри з яким-небудь подразником (алергеном). Одним з його різновидів є контакт з агресивною побутовою хімією, яка використовується без застосування рукавичок. Основним симптомом контактного дерматиту є поява висипу на руках. Для уникнення появи роздратування від гуми рекомендується під гумові рукавички надягати легкі бавовняні.

Атопічний дерматит

Прояв атопічного дерматиту найчастіше виникає в перші місяці життя людини. Але дана патологія може проявитися в підлітковому або більш старшому віці. Для атопічного дерматиту характерна поява червоної висипки, що доставляє безліч незручностей, і виникнення сильного свербіння на шкірі обличчя, шиї, рук, а також у місцях інших природних складок і згинів тіла. На дотик шкіра стає сухою і лущиться. Якщо у дерматиту тривалий перебіг, то можливе виникнення підвищеного зроговіння шкіри, яка потовщується, на ній посилюється природний малюнок. З атопічним дерматитом в одній сім’ї стикається не одне покоління, тобто є чітко виражена спадкова схильність.

Лікування висипу на руках

Для зняття симптомів і зменшення свербіжу можна скористатися холодними компресами і гіпоалергенними охолоджуючими мазями. Крім цього, можна проводити вмивання, використовуючи відвар ромашки, чистотілу і низки. З цих трав можна зробити кубики льоду, які потім прикладаються до шкіри.

Для лікування висипу на руках необхідно звернутися до лікаря, яким буде оглянута шкіра, призначені аналізи і поставлений діагноз. Лікування має бути акцентовано на причини, через які був викликаний висип.

Для лікування висипу на руках можуть бути призначені протиалергічні засоби, залучена гормональна терапія у вигляді застосування мазей місцево або вживання системних препаратів (таблеток, ін’єкцій).

Після того як буде проведено курс лікування, щоб уникнути виникнення рецидивів, бажано дотримання наступних правил:

  • уникнення контакту з рослинами, предметами, якими може бути викликана алергія;
  • відмовитися від вживання в їжу продуктів, не придатних Вам;
  • регулярно проводити особисту гігієну, використовуючи мила і гелі для душу, в яких міститься мінімальна кількість ароматизаторів і штучних барвників;
  • протирання рук вологими гігієнічними серветками після контакту з грошима, проїзду на громадському транспорті.
попередня статтяЯк швидко знизити тиск – відео
наступна статтяЛікування дерматиту народними засобами