додому Сім'я і відносини

Як розподілити домашні обов’язки між членами сім’ї?

Маленький принц з однойменного твору Антуана де Сент-Екзюпері говорив: «Встав вранці, вмився, привів себе в порядок — і відразу ж приведи в порядок свою планету». Також і нам день у день доводиться мити, чистити, прати, клопотати на кухні і робити інші справи по будинку. В результаті наших старань житло стає затишним, у ньому приємно перебувати, і завжди хочеться повернутися, де б ти не був. Наші старання цілком і повністю виправдовують себе, адже що може бути краще, коли вся родина збирається за смачним обідом, а навколо чистота і порядок? Дуже важливо, щоб це розуміли всі члени сім’ї, і по можливості вносили свою частку в загальну справу.

simia_vidnosyny-15.07.2014

На жаль, часто трапляється так, що більша частина обов’язків по будинку лежить на жінці, яка, окрім того, ще й працює. Для того щоб всі були задоволені і виконували свою частину роботи в домі, необхідно правильно розподілити обов’язки. Для когось миття посуду — справжня мука, тоді як виносити сміття по дорозі на навчання, наприклад, не представляє ніякої складності.

Для початку нехай кожен вибере те, що йому до душі, або те, що ніхто інший зробити просто не може. Наприклад, тато готує або виводить сім’ю в ресторан по вихідних, раз на тиждень пересовує меблі, щоб ретельно вимити підлогу, вибиває килими на вулиці, забиває цвяхи, вішає полиці і вставляє лампочки. Мама витирає пил, готує обід по буднях і займається пранням. Діти відповідають за порядок у власних кімнатах, виносять сміття і по черзі миють посуд. Це лише приблизний графік, при якому у кожного є посильні обов’язки, які не віднімають багато часу.

Отже, розподіляємо обов’язки:

1. Складіть власний розклад, який підійде вашій родині. Те, на що одна людина витратить цілий день, четверо зроблять легко і невимушено. Щоб домочадці не ухилялися від обов’язків, повісьте на стіну графік робіт, де кожен буде відзначати, що він вже зробив.

2. Хваліть один одного за виконану роботу, пам’ятайте, що чоловікові похвала не менш важлива, ніж дитині, так що не скупіться на добрі слова. Можна разом відзначити продуктивний тиждень походом в театр або піцерію. З одного боку, від домашніх обов’язків нікуди не дінешся, з іншого, у ваших силах зробити так, щоб вони доставляли задоволення.

Звичайно, малюки років до 5-6 не в змозі брати участь у виконанні домашніх справ нарівні з дорослими, але їм можна доручити яке-небудь нескладне завдання: стежити за своїми іграшками, вечорами прибирати їх на місце, відносити брудний одяг в прання тощо. Не відбирайте у малюка віник або губку для посуду, коли він хоче допомогти, цим ви відіб’єте у нього природне бажання трудитися і допомагати вам.

3. Також дітям подобається допомагати батькам на кухні. Дайте синові або дочці безпечний пластиковий ніж і доручіть порізати салат до обіду, дитина буде щаслива. Коли витираєте пил або миєте підлогу, намочіть невелику ганчірочку і для малюка. По закінченні роботи зверніть його увагу на те, як стало чисто, як легко тепер дихається в квартирі. Подібна тактика принесе свої плоди в майбутньому, коли ви зрозумієте, що ваші дорослі діти оберігають вас і з задоволенням позбавляють від необхідності мити підлогу або посуд.

4. Головне в розподілі домашніх обов’язків — розуміти, навіщо це треба. Якщо чоловік з дитинства звик до того, що жінка все робить за нього, його буде дуже складно переконати в цьому. Намагайтеся з самого початку будувати відносини в сім’ї за принципами рівноправності і обопільної турботи. Якщо ви втомилися, не треба цього приховувати, ви зовсім не зобов’язані робити абсолютно все. Головне, не вимагати нічого в категоричній формі, чоловікові куди приємніше почути щось на кшталт: «Милий, ти так сексуально виглядаєш з молотком в руці» або «Ніхто краще тебе не виб’є цей килим» замість «Ти ніколи нічого не робиш по дому!»або« Я втомилася так жити!»

5. Постарайтеся завести сімейні традиції, пов’язані з домашньою роботою. Це відмінний спосіб провести час всім разом з користю і задоволенням. Наприклад, ліплення пельменів і вареників, тут всім знайдеться заняття до душі: один розкачує тісто, другий вирізає чаркою коржі, третій накладає начинку, а найменші ліплять щонебудь оригінальне. Крім того, таких смакоти можна наліпити про запас, що значно полегшить приготування вечері.

Генеральне прибирання по суботах — теж непогана традиція, головне, не присвячувати цьому весь день. Наприклад, до обіді-домашні справи, після чого всі вирушають в кафе (адже готувати часу не було) і в парк, де кожен займається справою до душі (грає, катається на велосипеді). Можна накупити смакоти з собою і влаштувати пікнік на свіжому повітрі.

Від обов’язків по будинку нікуди не дітися, але тільки вам вирішувати, стануть вони нудною рутиною або заняттям, яке об’єднує всю сім’ю.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут