додому Сім'я та стосунки

Як пережити нещасне кохання – причини нещасної любові

3301

Нещасливе кохання … Про це написано величезну кількість книг, проспівано безліч пісень, режисери знаходять в подібних історіях найвдаліші сюжети для кінофільмів і актори пристрасно читають монологи з театральних підмостків. І кожен раз автор пропонує своє – нове або не дуже нове – рішення: як пережити нещасну любов, як впоратися з нею, і чи варто справлятися?

Ми настільки звикли сприймати любов, як природну частину свого життя, що не замислюємося – що ж це таке: перша нещасна любов. І у когось викликає подив, як це почуття, яке оспівують поети, можна вивчати, шукати причини і … способи, як впоратися з ним?

simia_vidnosyny-15.07.2014-01

Нещасливе кохання, насправді, далеко не завжди є природним і нормальним почуттям. І, якщо вам вже далеко не тринадцять років, а відносини так і залишилися в замкнутому колі нерозділеного кохання, варто замислитися: а чи все в порядку? У чому ж причина такої ситуації?

Щоб нещасна любов не стала вашим постійним супутником, і не зламала ваше життя, заважаючи розгледіти щастя – перш за все, необхідно розібратися – чому?

Психологи виділяють сім основних причин безнадійного почуття:

Нещасливе кохання до іншого через нещасливе кохання до себе

Неможливість подолати з якихось причин власні особисті проблеми відбувається, на думку більшості психологів, від невміння любити себе і приймати себе таким, який ти є. Спроба заповнити нестачу любові всередині себе любов’ю до іншого приводить до самих негативних наслідків:

  1. По-перше, відбувається «зациклення» на об’єкті: тільки ця людина представляється єдиним рішенням, єдиним сенсом в житті, єдиною, що потрібно для повного щастя.
  2. По-друге, ми перестаємо бачити джерело проблеми в собі, і вже не в змозі навіть спробувати змінити ситуацію іншим способом. Ніхто не зможе зробити вас щасливим, окрім вас самих. Насправді ж, ви підміняєте свою любов до людини спробою отримати його любов.

Найнеприємніше в цій ситуації, що ви рано чи пізно змушені будете принижуватися, купувати, просити, вимагати – що завгодно, аби людина була з вами. Але в результаті ви не отримаєте такої необхідної вам любові – тільки зруйновані відносини.

Статусність

Найчастіше потреба в любові і особистого життя виникає не самі по собі, як необхідність, а як статус для того, щоб відчути себе повноцінним, бути «як усі». Але найчастіше спроби вибудувати відносини з партнером призводять тільки до проблем.

Придумана любов не принесе вам задоволення і щастя, якщо ви чесно не визнаєте справжню причину початку відносин. У подібному «тиску соціуму» немає нічого поганого: адже ви – це ви, цільна і самодостатня особистість, і, якщо для щастя вам потрібна зовнішня сторона, потрібно бути «як усі» – це не злочин.
Але розуміння справжніх мотивів допоможе вибудувати відносини з партнером більш благополучно, а значить – і без глобальних розчарувань в любові.

Дитячий сценарій

Це – одна з психологічних особливостей особистості людини: грати роль, повторюючи сценарій, звичний і зручний для нашої свідомості. Саме тому людині, яка не має в дитинстві позитивного прикладу поважних і повноцінних відносин між батьками, часто не може побудувати іншу модель сім’ї, вибираючи на підсвідомому рівні в партнери людину, з якою зможе повторити сценарій. Не тому, що цей сценарій повністю задовольняє – а тільки тому, що він звичний.

Відео по темі: Нещасне кохання

[youtube]p3qTmeo39bE[/youtube]

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут