додому Вагітність і діти

Кесарів розтин: за і проти

2742

Ідеальні пологи – це природні пологи. Однак природа деколи диктує свої умови і жінкам просто необхідно довірити своє материнське щастя хірургам. У когось причиною кесаревого розтину є неправильне розташування плода, а у когось – фізіологічні відхилення чи загроза для життя. Як би там не було, зважиться на таку операцію завжди важко, а тому дуже важливо тверезо оцінити всі «за» і обдумати всі «проти».

vahitnist_dity-10.07.2014-06

Переваги кесаревого розтину

Після проведення кесаревого розтину протягом першої доби породілля знаходиться в післяпологовій палаті під ретельним наглядом анестезіолога. Головний плюс кесаревого розтину це, звичайно ж, безболісність. Операція виконується швидко і під наркозом, а значить, жінка не відчуває болю, весь захід стає цілком терпимим. Крім цього, сучасний розвиток технологій сприяє тому, щоб після операції на місці розрізу залишалися лише косметичні малопомітні рубці, що звичайно ж краще в порівнянні зі швами і розривами промежини при звичайних пологах. При цьому стан зовнішніх статевих органів жінки не порушується.

Мінуси

Про те, що кесарів – це та ж операція говорити зайвий раз не потрібно. Їсти після такої операції дозволено лише на другу добу, а до цього лише вода з лимонним соком, замість їжі всі необхідні поживні речовини вводяться за допомогою крапельниці внутрішньовенно. До звичного раціону за показаннями повернутися можна буде тільки на четверту-п’яту добу.

Сідати і пересуватися можна тільки через один-два дні, а ось протягом тижня після операції необхідно регулярно міняти пов’язку і обробляти шов. Виписка з пологового будинку відбувається лише на сьомий-десятий день залежно від показань та індивідуальності організму. При цьому наступна вагітність дозволена не раніше, ніж через два роки, так як саме стільки необхідно жіночому організму, щоб відновитися після вагітності та операції.

Серед мінусів кесаревого розтину особливо хочеться відзначити і такі:

  • Велика крововтрата – в два рази більше порівняно із звичайними пологами;
  • Можливість занесення інфекції в органи тазу, наприклад, нирки або сечовий міхур, і матку;
  • Ослаблення функції кишечника – після операції можуть бути такі ускладнення, як метеоризм, здуття живота, запори і відчуття дискомфорту;
  • Болі – протягом декількох діб після операції жінці важко і боляче ходити, нахилятися;
  • Тривалий період відновлення – при звичайних пологах в пологовому будинку жінка проводить приблизно 3-5 днів залежно від необхідності. Після кесаревого розтину терміни перебування у лікарні збільшуються;
  • Ризик для дитини – діти, народжені шляхом кесаревого розтину, схильні до ризиків виникнення дихальних розладів і розвитку проблем ЦНС через застосування анестезії.

Дізнавшись про плюси і мінуси кесаревого розтину, кожна жінка прийме для себе єдине вірне рішення. Однак якщо кесарів – це єдиний вихід для народження малюка, то панікувати не потрібно, адже сучасна медицина далеко зробила крок вперед і в разі необхідності лікарі завжди прийдуть на допомогу.

Відео по темі: Кесарів розтин: за і проти

[youtube]xxCBdAnq3Hk[/youtube]

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут