додому Вагітність і діти

Інсемінація: що це таке, переваги (відео)

Як правило, штучне запліднення спермою донора може рекомендуватися при безплідді чоловіки або ж при відсутності партнера у жінки. Також сперма донора може бути використана при поганому генетичному прогнозі, спадкових захворюваннях пари.

Попередньо перед виконанням процедури сперма обробляється певним методом, відбираються якісні сперматозоїди. Донор перед цим обов’язково проходить всі потрібні обстеження для того, щоб виключити інфікування жінки.

Отриманий еякулят вводиться в матку. Таким чином, ймовірність вагітності підвищується, якщо порівнювати із звичайним статевим актом. Оскільки багато сперматозоїдів в останньому випадку можуть не подолати шиїний слиз.

vahitnist_dity_inseminacia

Коли призначається інсемінація?

  • При цервікальній причині безпліддя у жінки теж використовують інсемінацію. Ця патологія може виникати при зміні в консистенції слизу цервікального каналу і стає перешкодою для сперматозоїдів.
  • Шийна пробка в нормі — це бар’єр, завдяки якому інфекції не можуть потрапити в матку. Під дією жіночих гормонів вона завжди стає проникною для сперматозоїдів тільки під час овуляції. На жаль, різні гормональні захворювання можуть порушити цей процес. До того ж, в слизу може бути присутнім так звані антиспермальні антитіла. Вони можуть склеюватися з сперматозоїдами, і порушувати їх здатність до запліднення і рухливості. Для з’ясування того, наскільки переборний цервікальний слиз для сперматозоїдів, потрібно провести посткоїтальний тест.
  • Також штучну інсемінацію призначають жінкам, хворим вагінізмом. Через побоювання сексу вагінальні м’язи можуть скорочуватися і роблять неможливим або болючим статевий акт.

Маніпуляція триває кілька хвилин. Після інсемінації пацієнтці потрібно полежати близько півгодини. Процедура безболісна.

При проведенні штучного запліднення овуляція відстежується за допомогою фоллікулогенеза. Еякулят вводиться в шийку матки три рази за весь цикл. Безпосередньо під час овуляції, в день перед і після неї.
У циклі використовується сперма одного донора. Ним стає чоловік, у якого немає венеричних або урологічних захворювань. Обов’язковими є хороші показники спермограми.

Перед проведенням інсемінації обов’язковим є обстеження чоловіка і жінки.

Протипоказання

Інсемінація має і ряд протипоказань:

  1. гострі запалення;
  2. пухлини яєчників;
  3. злоякісні новоутворення;
  4. різні патології матки, які не дозволяють виносити вагітність.

Також є ряд психічних і соматичних захворювань, при яких інсемінація протипоказана.

  • При непрохідності труб інсемінацію безглуздо проводити. Те ж можна сказати і за відсутності овуляції. Саме тому перед такою маніпуляцією жінка обстежується, щоб виключити ці патології. Непрохідність часто призводить до позаматкової вагітності. Не рекомендують проводити процедуру і при ендометріозі.
  • Штучне запліднення дозволяє уникнути негативному впливу шийкового слизу на сперматозоїди, контролювати овуляцію, і забезпечити «зустріч» яйцеклітини зі сперматозоїдом. Крім цього шанси завагітніти після процедури значно зростають в порівнянні зі статевим актом.

Відео по темі: Інсемінація: що це таке, переваги

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут