додому Дім і затишок

Токсокароз: причини, симптоми, лікування народними засобами

Незважаючи на сучасні технології і досягнення в науці і медицині, людина регулярно стикається з різними захворюваннями, які вражають її внутрішні органи і імунну систему. На жаль, навіть, якщо й існує ліки від тієї чи іншої хвороби, попередити її не завжди вдається.

Крім того, зараженню сприяють ще й зовнішні фактори, такі як погана екологія, що послаблює організм, і спосіб життя, в який входять шкідливі звички, також негативно впливають на стан організму. Одне з поширених захворювань, що часто зустрічаються в сучасному світі, це токсокароз.

30-10-14-foto-poradnica-600x406-1

Що таке токсокароз?

Токсокароз — паразитарне захворювання, в процесі якого в організмі людини відбувається паразитування черв’яків токсокари на різних внутрішніх органах.

Хвороба досить поширена і зустрічається в багатьох країнах світу. Деякі вчені навіть стверджують, що токсокарозом хворіє третя частина населення земної кулі.

Найчастіше токсокароз спостерігається у дітей. Це пов’язано з причинами його виникнення.

Причини розвитку токсокарозу

Викликає розвиток токсокарозу потрапляння в людський організм яєць токсокар. Відбувається це в результаті контакту з зараженими тваринами, зокрема собаками, однак, переносниками паразитів можуть бути і кішки, а також інші домашні тварини. Крім того, джерелом зараження може бути земля та пісок, в яких часто мешкають токсокари.

Крім дітей, які найбільше контактують з піском і тваринами, токсокарозом хворіють і дорослі, чия діяльність пов’язана з тим або іншим джерелом паразитів. Це ветеринари, землекопи, працівники комунальних служб та собаківники.

Не виключена можливість потрапляння паразитів в організм під час вживання неякісних або тих, що не пройшли належну термічну обробку м’яса або риби. Заразитися можна в будь-який час року, так як яйця токсокари неймовірно стійкі до погодних факторів і можуть виживати навіть при сильних морозах.

Симптоми токсокарозу

Залежно від ступеня зараження і розвитку захворювання, а також від інтенсивності інфікування, токсокароз може проявлятися у вигляді різних симптомів. У більшості випадків він супроводжується алергічними симптомами, такими як свербіж, висипання, напади кашлю і задухи, а також набряками на обличчі.

У деяких випадках симптомами токсокарозу можуть бути нудота, болі в животі, запаморочення, підвищення температури тіла. Тривалість хвороби залежить від правильності лікування. Токсокароз, як правило, виліковується протягом декількох місяців, однак, іноді спостерігається вщухання хвороби, а потім її відновлення. Саме тому важливо переконатися в тому, що всі паразити були усунені.

Лікування токсокарозу народними засобами

Незважаючи на розвиток сучасної медицини, лікування токсокарозу не є досконалим. Справа в тому, що існуючі препарати спрямовані на знищення личинок токсокари, але при цьому практично не завдають шкоди дорослим її особинам. Те ж саме відбувається і з препаратами проти дорослих паразитів, не впливають на яйця токсокар. Таким чином, лікування виключно медикаментами буде малоефективним.

На допомогу прийдуть народні методи, які здатні швидко і ефективно відновити роботу організму. Особливо ефективним вважається відвар пижма. Квітки цієї трави заливаються окропом, настоюють, після чого відвар використовується в якості клізми, яку необхідно робити раз на добу. Крім того, відвар пижма можна приймати всередину по одній столовій ложці два рази на день.

Не менш ефективна в лікуванні токсокарозу суміш насіння полину і меду, які змішуються в рівних кількостях і з’їдаються по одній ложці за півгодини до прийому їжі.

Можна також робити клізми, приготовлені з молока з часником. В літрі молока проварюється кілька очищених головок часнику, після чого молоко використовується для клізм.