додому Вагітність і діти

Причини безпліддя у жінок (відео)

Безпліддя останнім часом проблема для багатьох сімейних пар. Причини безпліддя у жінок досить різноманітні. Для того щоб завагітніти необхідно виконання кількох факторів:

  1. Наявність овуляції. Для цього необхідно мати регулярний менструальний цикл, протягом якого утворюється і відокремлюється яйцеклітина.
  2. Здорова сперма у партнера. Для більшості пар це не проблема, якщо у чоловіка немає яких-небудь серйозних проблем зі здоров’ям, і в анамнезі у нього не було операцій. Підтвердити нормальний стан сперматозоїдів може лікар після відповідних аналізів.
  3. Регулярне статеве життя. Є періоди, коли жінка найбільш фертильна. Потрібно вирахувати даний час і постаратися зайнятися сексом саме тоді.

Вагітність — складна частина людського відтворювального процесу. Її благополуччя прямо залежить від наступного процесу: випуск з яєчника яйцеклітини, її запліднення сперматозоїдом, імплантація заплідненої яйцеклітини, її ріст в матці. Ряд чинників може порушувати даний процес на будь-який з стадій.

vahitnist_dity_bezplidia_700

Іноді пара не може мати дітей із-за незначних проблем у обох партнерів.

Порушення овуляції.

Проблеми з овуляцією мають близько 25% безплідних пар. Причини даного явища теж різноманітні:

  • Аномальна секреція гормонів, які відповідають за стимуляцію овуляції. Фізичний або емоційний стрес, надмірна худоба або ожиріння, різка втрата або набір ваги (більш ніж на 10% від маси тіла) можуть привести до проблем у даній частині і порушити овуляцію. Ознаки — нерегулярний або відсутній менструальний цикл. У дуже рідкісних випадках причина безпліддя може ховатися в специфічних захворюваннях гіпофіза, які пов’язані з недоліками гормонів або з надмірним виробництвом пролактину.
  • Синдром полікістозних яєчників. При даному захворюванні відбуваються складні зміни в гіпофізі, гіпоталамусі і яєчниках, в результаті виходить перевиробництво чоловічого гормону — андрогену, який впливає на овуляцію. Даний синдром також може бути пов’язаний з ожирінням і резистентністю до інсуліну.
  • Недостатність лютеїнової фази. Коли яєчники після овуляції не виробляють достатню кількість гормону прогестерону.
  • Передчасне згасання функції яєчників. Даний розлад викликається аутоімунною реакцією, коли організм жінки помилково атакує тканини яєчників.

Відео по темі: Причини безпліддя у жінок

Пошкодження маткових труб. У даному випадку запліднена яйцеклітина не може потрапити в матку для імплантації. Причини: сальпінгіт після хламідіозу або гонореї, наявність в анамнезі позаматкової вагітності, операції в області черевної порожнини і тазу.

Ендометріоз. Дане захворювання може призвести до вироблення речовин, які перешкоджають зачаттю. А після хірургічного втручання наявність рубців теж знижує фертильність жінки.

Звуження або закупорка шийки матки. Може виникнути в результаті пошкодження шийки або як вроджений порок. Якщо вона повністю закрита, то сперматозоїд не в змозі дістатися до яйцеклітини.

Захворювання матки. Доброякісні поліпи або пухлини (фіброїд і міоми) матки відображаються на плодючості жінки шляхом блокування фаллопієвих труб або шляхом порушення імплантації.

Нез’ясоване безпліддя. У рідкісних випадках причину безпліддя визначити дуже важко. Можливо, комбінація незначних факторів, які здатні порушувати плодючість, у обох партнерів і призводить до труднощів із зачаттям. При цьому пари, безпліддя яких не з’ясовно, мають більшу кількість шансів до спонтанної вагітності.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут