додому Вагітність і діти

Причини безпліддя у жінок (відео)

1578

Безпліддя останнім часом проблема для багатьох сімейних пар. Причини безпліддя у жінок досить різноманітні. Для того щоб завагітніти необхідно виконання кількох факторів:

  1. Наявність овуляції. Для цього необхідно мати регулярний менструальний цикл, протягом якого утворюється і відокремлюється яйцеклітина.
  2. Здорова сперма у партнера. Для більшості пар це не проблема, якщо у чоловіка немає яких-небудь серйозних проблем зі здоров’ям, і в анамнезі у нього не було операцій. Підтвердити нормальний стан сперматозоїдів може лікар після відповідних аналізів.
  3. Регулярне статеве життя. Є періоди, коли жінка найбільш фертильна. Потрібно вирахувати даний час і постаратися зайнятися сексом саме тоді.

Вагітність – складна частина людського відтворювального процесу. Її благополуччя прямо залежить від наступного процесу: випуск з яєчника яйцеклітини, її запліднення сперматозоїдом, імплантація заплідненої яйцеклітини, її ріст в матці. Ряд чинників може порушувати даний процес на будь-який з стадій.

vahitnist_dity_bezplidia_700

Іноді пара не може мати дітей із-за незначних проблем у обох партнерів.

Порушення овуляції.

Проблеми з овуляцією мають близько 25% безплідних пар. Причини даного явища теж різноманітні:

  • Аномальна секреція гормонів, які відповідають за стимуляцію овуляції. Фізичний або емоційний стрес, надмірна худоба або ожиріння, різка втрата або набір ваги (більш ніж на 10% від маси тіла) можуть привести до проблем у даній частині і порушити овуляцію. Ознаки – нерегулярний або відсутній менструальний цикл. У дуже рідкісних випадках причина безпліддя може ховатися в специфічних захворюваннях гіпофіза, які пов’язані з недоліками гормонів або з надмірним виробництвом пролактину.
  • Синдром полікістозних яєчників. При даному захворюванні відбуваються складні зміни в гіпофізі, гіпоталамусі і яєчниках, в результаті виходить перевиробництво чоловічого гормону – андрогену, який впливає на овуляцію. Даний синдром також може бути пов’язаний з ожирінням і резистентністю до інсуліну.
  • Недостатність лютеїнової фази. Коли яєчники після овуляції не виробляють достатню кількість гормону прогестерону.
  • Передчасне згасання функції яєчників. Даний розлад викликається аутоімунною реакцією, коли організм жінки помилково атакує тканини яєчників.

Відео по темі: Причини безпліддя у жінок

[youtube]9KkeGhtjSKg[/youtube]

Пошкодження маткових труб. У даному випадку запліднена яйцеклітина не може потрапити в матку для імплантації. Причини: сальпінгіт після хламідіозу або гонореї, наявність в анамнезі позаматкової вагітності, операції в області черевної порожнини і тазу.

Ендометріоз. Дане захворювання може призвести до вироблення речовин, які перешкоджають зачаттю. А після хірургічного втручання наявність рубців теж знижує фертильність жінки.

Звуження або закупорка шийки матки. Може виникнути в результаті пошкодження шийки або як вроджений порок. Якщо вона повністю закрита, то сперматозоїд не в змозі дістатися до яйцеклітини.

Захворювання матки. Доброякісні поліпи або пухлини (фіброїд і міоми) матки відображаються на плодючості жінки шляхом блокування фаллопієвих труб або шляхом порушення імплантації.

Нез’ясоване безпліддя. У рідкісних випадках причину безпліддя визначити дуже важко. Можливо, комбінація незначних факторів, які здатні порушувати плодючість, у обох партнерів і призводить до труднощів із зачаттям. При цьому пари, безпліддя яких не з’ясовно, мають більшу кількість шансів до спонтанної вагітності.

Додати коментар