додому Поради

Як привчити кота до лотка

Мати вдома кота — це велика радість, але догляд за ним вимагає чимало часу і грошових витрат. А якщо ви прийняли рішення завести кота, тоді необхідно привчити його ходити в туалет в лоток.

Виберіть в зоомагазині відповідний лоток і наповнювач для нього.

15-11-14-foto-600x375-1

Чим відрізняються лотки, крім кольору:

  • За розміром і глибиною. Є лотки для кошенят, а є для дорослих котів. Так як ваш кошеня швидко виросте, то лоток краще відразу купувати великого розміру.
  • Наявність решітки. Пластикові лотки бувають з сіткою і без неї. Відрізняються вони тим, що в лоток з сіткою наповнювач не насипається, а без сітки високі борти і наповнювач необхідний.

Сімейства котячих по природі потрібно закопувати всі свої сліди, і тому кіт віддає перевагу домашньому туалету з наповнювачем, який теж продається в зоомагазині, причому наповнювач буває різних розмірів та з різними ароматизаторами. В залежності від того, якої якості наповнювач, буде відрізнятися і його ціна. Якщо кошеня взяли з посліду, то обов’язково поцікавтеся до якого саме наповнювача привчали малюка, ну, а якщо запитати не було в кого, то віддайте перевагу глиняному, який не зашкодить при попаданні в шлунок.

Головне пам’ятати, що ні в якому разі наповнювачі не можна викидати в унітаз, інакше ризикуєте отримати проблеми з каналізацією.

Коли кіт або кішка вперше потрапить в нове житло, він захоче влаштуватися в найбільш темному і важкодоступному кутку кімнати. Не можна насильно його звідти витягати. Тварина просто таким чином знайомиться з новою обстановкою. Ваше завдання — виявити вподобане вихованцем місце і поставити туалет саме туди. Поки вусатий дружок звикає до квартирі, лоток повинен стояти в його улюбленому затишному місці, і воно не повинно бути на виду. А коли період адаптації закінчиться, ви поставите його приналежності туди, куди вам буде зручно.

В лоток з наповнювачем потрібно поставити кошеня і пошкребти лапою в його новому туалеті. Відводити малюка в туалет потрібно після сну, ігор, їжі. Тим самим він запам’ятає, що у нього є спеціальне місце і буде ходити тільки туди. А у разі невеликого казусу потрібно прибрати купу або калюжу газетою і перенести її в лоток. Таким чином, у котячому лотку буде запах випорожнень.

Багато радять потикати кошеня носом у послід, якщо він помочився в недозволеному місці, але робити це забороняється. Взагалі застосовувати силу до кошеняті не слід, куди краще просто гримнути і строго сказати «не можна!». Кішки чудово розуміють, з якою інтонацією з ними розмовляє господар. А ось якщо малюк зробив все правильно, то його неодмінно варто похвалити і дати йому ласощі.

Від запаху котячої сечі допоможе позбутися розчин оцту або марганцівки. Не варто протирати місце хлоркою, вона дуже сильно приваблює кішок, майже як м’ясо.

Вже тиждень не виходить привчити кота до лотка? Купіть спеціальний спрей в зоомагазині і використовувати, поки кіт не бачить, інакше він може злякатися звуку пшиканья, і ваші зусилля виявляться марними.

Господарі часто думають, що коти мітять їх речі або квартиру через помсту. Все залежить від характеру вихованця. Бувають і випадки помсти за те, що господар насварив кота. Але коти можуть мітити ще й неприємні для них запахи. Про ваш черевик міг потертися інший кіт, а ваш приревнував — ось і результат. Для того, щоб не стикатися з цією проблемою, кота найкраще стерилізувати, якщо ви, звичайно, не хочете займатися розведенням кішок.