додому Сім'я і відносини

Вчені виміряли шкоду від спільного життя з курцями

Дослідники підрахували, що всі люди, які проживають в одному будинку з курцем, піддаються впливу шкідливих часток у повітрі, що втричі перевищує рекомендовані норми.

10-11-14-foto-22-600x368-1

Шотландські дослідники оцінили зміст зважених частинок розміром менше 2,5 мікрометрів (Р2,5) в повітрі — прийнятий показник для оцінки його якості — в будинках, де проживають курці і порівняли з тими, де — не проживали.

Різниця в кількості виявилася десятикратною, причому зміст Р2,5 в тих будинках, де курили, перевищило допустимі ВООЗ норми в 3 рази. Таке забруднення завислими частинками порівнянна з повітрям в мегаполісах Пекіна і Лондона і називається «шкідливою для чутливих груп людей». Також в 10 разів було вище пасивне вдихання диму в тих місцях, де куріння було вільним, порівняно з будинками, де люди намагалися з цим боротися.

Вимірювання проводилося за допомогою нового приладу, всього оцінка відбулася в 93 будинках з людьми, що палять і в 17 — з повністю некурящими. При цьому в трьох незалежних групах вимірювання тривало 24 години, і ще в одній 6-7 днів. Вчені перерахували отримані за цей час дані на сумарне вдихання частинок за 80 років при проживанні в таких будинках: у некурящих цифра склала б 0,76 г, а у курців — 5,82 р.

«Ці вимірювання підтверджують висновок про те, що вторинний тютюновий дим може бути небезпечним через велику кількість токсичних часток: набагато більшого, ніж на вулицях великих міст», — підсумовує один з авторів, Сін Семпл.