додому Краса і здоров'я

Норми артеріального тиску за віком

Кров’яний тиск — це не що інше, як тиск крові в системі кровообігу організму. Він вимірюється у тому, щоб зрозуміти стан серця. Оскільки він тісно пов’язаний із частотою серцебиття, силою, з якою тече кров, він може багато сказати про те, чи працює ваше серце правильно чи ні.

Що показують цифри

< Кров’яний тиск часто вимірюється двома цифрами — перша або верхня цифра вказує на систолічний кров’яний тиск, а друга або нижня цифра вказує на діастолічний кров’яний тиск. Систолічний тиск – це найвищий рівень артеріального тиску, коли серце б’ється чи скорочується, а діастолічний – найнижчий рівень, коли серце розслабляється, що відбувається між скороченнями.

З віком тиск вашої крові або сила, з якою кров тече по ваших кровоносних судинах, значною мірою змінюється. Однак, оскільки діти в більшості випадків не страждають від проблем із серцем, звичайний вимір або нормальний діапазон артеріального тиску лікарі вимірюють не дуже часто.
Однак, коли ви стаєте дорослим, дуже важливо залишатися в межах здорового чи нормального діапазону кров’яного тиску. Від зрілого віку до старості є різні діапазони артеріального тиску, які вказують на нормальний рівень (120/80). Тим не менш, діапазон нормального артеріального тиску може змінюватися залежно від віку.

Нормальний діапазон артеріального тиску у немовлят та дітей

Коли вимірюється кров’яний тиск у дитини, лікар бачить, чи цей діапазон перевищує 90% або 95% всіх дітей у тій же віковій. Якщо вона перевищує 90%, це вважається «передгіпертензією», а якщо він перевищує 95%, це вважається «гіпертонією». Поряд із віком, вага та розмір дітей сильно впливають на діапазон артеріального тиску. Таким чином, не існує діапазону артеріального тиску, який можна було б назвати нормальним для дітей певного віку.

Норми артеріального тиску за віком

Діапазон нормального артеріального тиску для підлітків

Як тільки ви досягнете підліткового віку, рівень артеріального тиску почне змінюватися. Діапазон нормального артеріального тиску становить 126/82 для дітей вікової групи від 11 до 13 років. Підлітки вікової групи від 14 до 16 років мають нормальний діапазон артеріального тиску 136/86. Як тільки ви досягнете зрілого віку, а це вікова група віком від 17 до 19 років, нормальний діапазон артеріального тиску стане 120/85.

Нормальний діапазон артеріального тиску для дорослих

Після досягнення зрілого віку нормальний діапазон артеріального тиску становить у середньому 120/79 для людей віком від 20 до 24 років. Для людей вікової групи від 25 до 29 років діапазон артеріального тиску становить 121/80. Як тільки досягнете вікової групи від 30 до 34 років, нормальний діапазон артеріального тиску стане 122/81. Діапазон стає 123/82 для людей у ??віковій групі від 35 до 39 років. діапазон артеріального тиску поступово збільшується з нормального діапазону 120/80:

  • Нормальний діапазон артеріального тиску для літніх людей вікової групи від 40 до 44 років становить 125/83.
  • В віці від 45 до 49 років, нормальний діапазон стає 127/84. Для людей у ??віковій групі від 50 до 54 років діапазон нормального артеріального тиску становить 129/85. Діапазон становить 131/86 для людей вікової групи від 55 до 59 років.
  • Щойно вам виповниться 60 років, нормальний діапазон становить 134/87.

Увага! Інформація, представлена в статті, має ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Джерело

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут