додому Краса і здоров'я

Як лікувати тріщини на п’ятах

Статистика безрадісно стверджує, що кожна третя людина стикається з тріщинами на п’ятах. Це мало того, що негарно, так ще й неприємно, незручно і небезпечно.

У потріскану п’яту може потрапити інфекція і ситуація погіршиться запаленням. Тому виявивши ознаки п’ят, що потріскали необхідно терміново почати їх лікувати!

15-11-14-foto-600x398-1

Як пом’якшити п’яти

Найефективніший спосіб пом’якшити п’яти — розпарити їх. Налийте в таз гарячої води (температура повинна бути терпимою для ніг) і потримайте в ній ноги протягом п’яти-семи хвилин. До цього часу вода охолоне і ефективність сильно впаде. Тому зливаємо воду, наливаємо знову гарячу, і повторюємо процедуру. 10-15 хвилин в загальному досить, щоб розпарити і пом’якшити п’яти. Якщо тріщини на п’ятах не болять, то потріть їх жорсткою щіткою або пемзою, щоб видалити ороговілі частинки шкіри.

Є один народний рецепт, який дозволяє пом’якшити п’яти і позбутися тріщин за тиждень. Для цього ноги розпарюються не в гарячій воді, а в гарячому картопляному відварі. Зробити картопляний відвар дуже просто: беремо пару-трійку картоплин (можна навіть взяти шкірку від картоплі) і варимо хвилин 20. Після цього треба дочекатися, поки відвар охолоне до терпимої температури, і можна розпарювати ноги.

Як вилікувати тріщини на п’ятах

Для цього використовуються фармацевтичні засоби, які можна придбати в будь-якій аптеці. Попросіть гель або крем від тріщин на п’ятах. Зазвичай це Пантенол, Бепантен, Депантол, Пантодерм (всі містять діючу речовину декспантенол).

Отже, після відпарювання п’яти стають м’якими. Ороговілий шар шкіри знято, можна приступати до лікування тріщин. Нанесіть крем на п’ятки ніг. Крем проникне глибоко в шкіру і досить швидко пом’якшить і загоїти шкіру. Зазвичай проблема тріщин на п’ятах зникає за 4-6 днів. Наносити крем бажано двічі на день: вранці і перед сном. Перед сном ноги треба розпарити, а з ранку можна просто нанести крем, без розпарювання.

Не забудьте, що важливо лікувати не наслідків (тріщини), а причину їх виникнення. Якщо причина в грибку або поганій якості взуття чи шкарпеток, то проблема буде повторюватися знову і знову. Тому після позбавлення від тріщин намагайтеся стежити за шкірою ніг, щоб ноги не потіли і не натиралися.