додому Вагітність і діти

Як правильно рахувати тижні вагітності?

Одним з найбільш поширених питань, на які необхідно відповідати всім акушерам-гінекологам – це питання про те, як правильно рахувати тижні вагітності.як розрахувати термін вагітності

Як правильно рахувати тижні вагітності

Зазвичай лікарі відповідають, що відлік акушерського терміну починається від дати останніх місячних, при цьому мало хто з них присвячує вагітну в деталі розрахунків. Через це  у жінки і лікаря можуть навіть виникнути конфлікти, якщо майбутня мама вважає свій термін по-іншому.

Кожна вагітність в ідеалі повинна тривати 280 днів, що дорівнює 10-ти місячним місяцям, якщо вести відлік від дати останньої менструації жінки. При цьому слід враховувати, що ці терміни правильні тільки для тих, у кого регулярний цикл, тривалістю 28 календарних днів.

Такий принцип розрахунку терміну був прийнятий ще в стародавні часи, коли ні про які додаткові дослідження і не могло бути і мови. Було помічено, що на момент настання менструації у жінки вагітності ще точно немає. А ось якщо чергові місячні не приходили, то пологи наступали в середньому через 280 днів, якщо рахувати від дати останньої менструації. Такий спосіб з’ясування дати пологів міцно укорінився в свідомості людей і згодом навіть перейшов у сучасну акушерську практику.

Дізнайтесь більше:

Щоб точно визначити, який термін вагітності у тих дівчат, у яких часто трапляються затримки, слід орієнтуватися на розміри матки при ручному дослідженні лікарем і результати УЗД. При їх розходженні краще довіряти даними ультразвукового обстеження. Хоча у фахівця, який проводить УЗД, краще додатково уточнити, який саме він ставить у висновку термін вагітності. Якщо термін на апараті встановлюється від дати зачаття, то в результаті буде 2х тижнева розбіжність з реальним акушерським терміном, за яким необхідно вираховувати потенційну дату пологів.

Для того щоб підрахувати акушерські тижні можна використовувати і дату зачаття (якщо вона точно відома), достатньо додати до неї 2 тижні і виходячи з цього розраховувати термін. При нормальному проходженні та розвитку вагітності цей термін буде збігатися і даними ручного і ультразвукового досліджень.

Часто вагітні сумніваються, що їм правильно пояснили, який тиждень вагітності при невідповідності строків з результатами отриманими на УЗД. Розбіжності можливі при нерегулярному циклі, коли овуляція відбулася набагато пізніше, ніж повинна або при виникненні яких-небудь проблем з вагітністю, але про це обов’язково скаже лікар, який проводив обстеження.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут