додому Вагітність і діти

Чи можна завагітніти під час менструального циклу?

Незважаючи на те, що народження дитини – це щасливий момент в житті будь-якої жінки, багатьох представниць прекрасної статі цікавить питання про те, чи можна завагітніти під час менструації. Адже незаплановане зачаття далеко не завжди приносить радість і кардинально може змінити різні життєві плани молодої сім’ї.Чи можна завагітніти під час менструального циклу Існує думка, що під час менструації завагітніти практично неможливо. Проте численні твердження жінок з приводу того, що їх вагітність настала саме під час критичних днів, дає привід стверджувати, що подібна думка є вельми сумнівною.

Менструальний цикл і вагітність: ймовірність

Слід зазначити, що ймовірність настання вагітності при занятті сексом під час менструації мізерно мала, але, тим не менш, вона все-таки є. Справа в тому, що зачаття може відбутися, тільки якщо жіноча яйцеклітина готова до запліднення. Щоб правильно зрозуміти, чому можливість вагітності в даному випадку все ж існує, слід точно уявляти собі всі етапи менструального циклу.

Ідеальною тривалістю менструального циклу прийнято вважати 28 днів (місячний місяць). При цьому зріла яйцеклітина виходить з головного фолікула на чотирнадцятий день (іноді це може статися на два-три дні раніше або пізніше середини циклу), тобто відбувається овуляція. Це відповідь на питання, яке іноді звучить, як: «чи можна завагітніти під час менструального циклу?»

Правильний з фізіологічної точки зору цикл надійно захищає жінку від можливості завагітніти під час місячних, тим більше що менструальна кровотеча не дозволяє сперматозоїдам проникнути в маткову порожнину. Однак при різних відхиленнях менструального циклу і будь-яких порушеннях здоров’я жінки, вагітність може наступити і при наявності кров’янистих виділень.

Дізнайтесь більше:

Основні причини виникнення вагітності в «безпечні» дні:

  • Затяжні менструації при короткому менструальному циклі. Коротким вважається цикл тривалістю не більше 25 днів. Якщо при цьому тривалість менструацій становить сім днів і більше, то овуляція можлива під час останніх днів місячних. В такі дні цілком можливе настання вагітності.
  • Відсутність регулярного менструального циклу. Нерегулярним називається цикл, тривалість якого коливається від 21 до 36 днів. Подібні цикли не дозволяють прорахувати овуляцію за допомогою календарного методу, так як термін дозрівання яйцеклітини може бути різним. За «плаваючої» овуляції зачаття може відбутися під час менструації.
  • Виникнення спонтанної овуляції. Іноді у жінок за період одного менструального циклу можуть дозріти кілька яйцеклітин. Дозрівання відбувається не одночасно, а з різницею в кілька днів. При такому варіанті одна з яйцеклітин може загинути і буде виведена з порожнини матки менструальної кров’ю, а інша успішно заплідниться сперматозоїдом. У цьому разі настає вагітність. Деякі дослідження доводять, що однією з причин спонтанних овуляцій може бути сильно виражений оргазму при статевому акті.
  • Деякі інші фактори, які можуть стати причиною порушення циклу менструації. На зміну ритму і тривалості менструальних циклів впливають безліч причин, серед яких найчастіше зустрічаються: наявність різних загальних захворювань, лікування гормональними препаратами, стреси, перевтома і т. д.

В кожному подібному випадку необхідно звернутися до лікаря, щоб не тільки уникнути незапланованої вагітності, а й зберегти своє здоров’я.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут