додому Поради

Як подолати страх водіння автомобіля

Досвідчені водії, здається, можуть керувати автомобілем чи не з закритими очима: навіть несподівані ситуації на дорозі їх не лякають. Новачки ж бояться навіть рушити з місця, не кажучи вже про те, щоб виїхати на жваву трасу.страх керування автомобілем

Як подолати страх водіння автомобіля?

Досвід бувалих водіїв, які колись теж були початківцями, може бути дуже корисний. Страхце природно. Не буде перебільшенням сказати, що людство вижило завдяки почуттю страху. Якщо б цього почуття не було, люди ризикували собою і оточуючими, і напевно це призводило б до жертв.

Страх же породжує обережність і допомагає уникнути небезпек. Досвідчені автоінструктори знають, що новачки, які нещодавно сіли за кермо, вкрай рідко потрапляють в аварії, оскільки їздять дуже обережно. А ось ті, хто не відчуває ніякого страху і переоцінює свої здібності водія, можуть легко потрапити до хроніки дорожньотранспортних пригод зза своєї самовпевненості.

Але часом почуття страху може бути занадто сильне. Тоді страх переходить в панікуа це стан ніяк не сприяє ясності думок і прийняття вірних рішень. Паніка за кермом може бути дуже небезпечною: не маючи можливості адекватно оцінити ситуацію на дорозі, водій може прийняти неправильні рішення, які призведуть до ДТП.

Майстерність приходить з досвідомце закон, який діє в усіх сферах людського життя. Чим більше практика, тим вище впевненість у собі, тим менше імовірність здійснення помилок. Тому потрібно тренуватися як можна більше, поступово ускладнюючи завдання. Це єдиний спосіб навчитися водити авто: необхідно постійно практикуватися.

Страх зустрічного транспорту

Інші водії хвацько роз’їжджають по вузьких доріжках, де немає інших автомобілів, але панічно бояться доріг з двостороннім рухом. Їм здається, що зіткнення з зустрічними авто неминуче. Так відбувається через те, що водії-початківці ще погано уявляють габарити свого автомобіля. З часом це пройде. До цього ж слід просто намагатися їздити повільніше.

Страх не впоратися з автомобілем, натиснути кудись не туди

Цей страх характерний для жінок, а також для тих, хто досить смутно уявляє собі пристрій свого «залізного коня». Позбутися від цього страху допоможуть знання.

Дізнайтесь більше:

Автомобільне норовистий скакун з непередбачуваним характером: кожна педаль, кожен перемикач, кожен важіль мають своє призначення. Уважне вивчення пристрою авто допоможе дізнатися, як саме відбувається управління і, відповідно, позбавитись від страху.

Боязнь аварій

Дорога сповнена небезпек: на зустрічну смугу хтось виїде, то пішохід несподівано вискочить з кущів на проїжджу частину. Водієві необхідні хороша реакція і чіткі уявлення, як вести себе в тій чи іншій потенційно небезпечної ситуації. Тому вдумливе вивчення ПДР і практика ніяк не будуть зайвими.

Боязнь паркування

Багато хто побоюється при паркуванні авто зачепити інші автомобілі. «Лікується» цей страх постійною практикою: з часом водій починає добре відчувати габарити свого авто і легко оцінювати відстані «на око».

Боязнь інших водіїв

Далеко не всі лояльно ставляться до новачків, які їздять повільно і невпевнено. Деколи починаючим водіям доводиться вислуховувати від більш досвідчених образи. Це неприємно, але не смертельно. Необхідно вчитися спокійно ставитися до неприємних висловлювань.

Кожен має право їздити так обережно, як хочепотрібно лише дотримуватися ПДР. Це відноситься і до страху виглядати смішно або смішно.

Таким чином, від більшості страхів можна позбутися, якщо твердо знати те, чому вчать в автошколі, і якщо постійно практикуватися.

Лякає невідомість: маршрут, вивчений напам’ять, вже не здається страшною. Тому новачкам зазвичай радять постійно тренуватися, потроху ускладнюючи завдання, подовжуючи маршрут і вибираючи для поїздок все менш зручний час (наприклад, «година пік», коли машин на вулицях багато).

Багатьом новачкам мистецтво водіння здається чимось недоступним. Але це не так. Водити автомобіль можна навчитися, і це навіть легше, ніж, скажімо, грати на піанінопринаймні, не потрібно володіти музичним слухом.

Достатньо озирнутися на інших водіїв, щоб відчути себе впевненіше: очевидно, що далеко не всі вони відрізняються якимись екстраординарними здібностями.

Навчитися водити машину може кожендля цього необхідна лише постійна практика. Тверде знання (і дотримання, звичайно ж) правил допоможе позбутися від страху спілкування з автоінспектором, а частоі від цього самого спілкування. Якщо правила вивчені напам’ять, то можна сміливо відстоювати свої права при розмові з представниками влади. Крім того, знання дають впевненість: дотримання правил дозволяє звести до мінімуму ймовірність аварій.

Навіть після закінчення автошколи зовсім не соромно взяти кілька уроків у інструктора для більшої впевненості в собі; Не нехтувати знаком «водій-початківець». Цей знак в якійсь мірі може захистити від агресії на дорозіводії не будуть чекати занадто багато від початківця.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут