додому Поради

Як побороти свій страх: 5 провірених способів

Людей, повністю вільних від страхів, не існує. Ця емоція уберігає від необдуманих вчинків, від невиправданого ризику, від реальних небезпек. Але часом страхи самі перетворюються на проблемувони заважають жити повним життям, відкривати нові горизонти і підкорювати нові висоти. Як побороти свої страхи і підпорядкувати їх собі?як побороти свій страх

Найрізноманітніші страхи

Люди можуть боятися самих різних речей. Навіть у самих відважних в глибині душі може ховатися якийсь страх. Поряд з поширеними страхами є ще і фобії.

Найчастіше люди бояться висоти, темряви, невідомості, тварин, інших людей (їх агресії або несхвалення, відкидання, надмірної близькості, зради), смерті (хвороби, каліцтва), відкритих або закритих просторів.

Іноді страхи можуть бути корисні: наприклад, людина, що боїться ескалаторів у метро, буде особливо обережним при спуску в підземку. А той, кому страшно потрапити в ДПТ, буде акуратно водити автомобіль і дотримувати всі правила.

Але нерідко трапляється так, що страхи заважають розвитку людини, не дають їй повністю реалізувати свій потенціал, так і просто знижують якість життя.

Перш за все це відноситься до різних социофобиямтобто боязні соціуму, суспільства, інших людей. Звичайно, в деяких ситуаціях (наприклад, вночі в темному провулку) страх може бути цілком виправданим.

Але набагато частіше люди придумують небезпеки там, де їх немає. Вони бояться самотності або близькості, бояться насмішок або схвалення, бояться відкидання або сильних пристрастей. У переважній більшості всі страхи, пов’язані зі спілкуванням з іншими людьми, бувають надуманимиале від цього вони не менш сильні.

Як побороти свої страхи

Спосіб першийкрок за кроком

Виступ перед великою аудиторією для людини, яка боїться виступатистрашне випробування. Але зовсім необов’язково починати з виступу перед стадіоном. Краще починати з малого. Наприклад, спочатку просто розповісти анекдот самому собі, сидячи перед дзеркалом. Потім розповісти щось цікаве приятелеві. Потім – двом приятелям. Потімкільком колегам. Виходячи із зони комфорту маленькими кроками, поступово, майже непомітно для себе побороти страх.

Постійна практика та поступове нарощування «навантаження» — проста стратегія, яка застосовується в будь-якій сфері життя, де треба чогось досягти. Це простий, безболісний і приємний спосіб боротьби зі страхом. Його єдиний недолік полягає в тому, що для досягнення результату потрібен час.

Дізнайтесь більше:

Спосіб другий: раціональний підхід

Далеко не все в житті можна проконтролювати, далеко не все можна змінити. Сенсу переживати ізза того, що змінити все одно неможливо, немає абсолютно ніякого. Страх ніяк не впливає на існуючий стан речей: він тільки псує нервову систему і заважає насолоджуватися життям.

При виникненні страху достатньо задати собі просте запитання: «Що я можу зробити, щоб змінити ситуацію на краще?». Від відповіді на це питання залежить план дій. Конструктивна діяльність – чудові ліки від страху. Якщо ж зробити нічого не можна, то залишається лише змиритися з неминучим. Боятися в такій ситуації безглуздораціональні натури зможуть себе в цьому переконати.

Спосіб третій: знецінення

Страх завжди виникає в значущих для людини областях. Якщо дівчині дуже хочеться вийти заміж, вона буде боятися самотності. Але навряд заміжжя перестане бути для неї метою, самотність перестане лякати. І так відбувається у всіх сферах життя. Наприклад, якщо чоловік вважає, що для нього життєво важливий високий дохід, думка про бідність буде у нього викликати паніку. Але якщо він навчиться ставитися до грошей як до величезної життєвої цінності, а просто як до засобу робити життя приємнішим, то страх зникне.

Переглянути свої пріоритети і змінити свої установки досить складно. Це поступовий і тривалий процес, але рано чи пізно він обов’язково приведе до успіху. Цікаво, що коли якась сфера життя перестає бути для людини надцінної, людина набагато легше домагається в цій галузі успіху. Спокійне ставлення дозволяє розгледіти нові можливості і перспективи.

Спосіб четвертий: знаннясила

Найбільше лякає невідомість. Житель будунку розгубиться на пожежі, для пожежника ж займанняце просто частина роботи. Пожежник не буде боятися, він буде діяти, і діяти правильно, професійно, впевнено. Професіоналізм допомагає позбутися від страху.

Не від усіх, але дуже від багатьох страхів можна позбутися, якщо зайнятися вивченням лякаючою теми. Обізнаність допоможе почувати себе впевнено.

Спосіб п’ятий: повернутися обличчям до своїм страхам

Будь-яка людина намагається уникати неприємних ситуацій і поменше думати про свої страхи. Багато хто вважає, що позитивне мислення полягає в тому, щоб заперечувати саме наявність страхів, робити вигляд, що ніяких проблем немає. А треба діяти зовсім інакше.

Потрібно виділити час на те, щоб «познайомитися» зі своїм страхом ближче, тобто представити у всіх подробицях те, що викликає страх. Якщо мова йде про страх самотності, то можна уявити одиноку старість. Якщо лякають чиїсь глузування, слід уявити незручну ситуацію, з приводу якої всі навколишні будуть вправлятися в дотепності. Зважитися на таке «знайомство зі страхом» важко, але результати вражають. Досить уявити страшну ситуацію, пережити її у своїх фантазіях і змиритися з нею, щоб вона перестала здаватися лякаючою. Цей спосіб дозволяє позбутися від більшості страхів, допомагає дивитися на світ спокійно й оптимістично

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут