додому Поради

Як підготувати насіння для посадки?

Наближається період активних посадок розсади. Кожен сподівається, що насіння даcть хороший врожай. Щоб надії виправдалися, варто допомогти насінню і підготувати його до посадки.насіння для посадки

В першу чергу, звичайно, необхідно звіритися з місячним посівним календарем і підібрати найбільш сприятливі дні для посадки розсади.

Перевірка насіння на схожість

Перш за все, перевіряємо насіння на схожість. Спочатку насіння сортуємо: для цього заливаємо його водою. Спливли — видаляємо, потонуле — відправляємо на пророщування. Для цього останнє промиваюмо і висушуюмо, виклавши на аркуш паперу. Щоб дізнатися, наскільки збережено насіння, спробуйте його проростити. Папір або тонку тканину змочують і по всій поверхні розподіляють насіння. Великих можна взяти штук 20, середніх — близько 50, а дрібних, якщо вийде відрахувати — приблизно 100. На кілька днів все залишають. Коли насіння проростає, то сходи перераховують, орієнтуючись на кількість 100 штук. Якщо проросло 50%, то садять в 2 рази більше насіння. Насіння, що проросло на 10%, краще зовсім не садити.

Велике насіння (диня, огірок, гарбуз) сортують в чистій воді. Дрібне насіння (редис, томат, морква, капуста) замочують у розчині кухонної солі (2-5%). Витримують насіння в рідині протягом 10-15 хвилин.

Сортування насіння

Насіння перебирають, залишаючи найбільші, цілі і недеформовані. Можна використовувати сито з відповідними за розміром осередками.

Прогрівання насіння перед посадкою

Прогрівання насіння значно прискорює і збільшує їх схожість. Проводити цю процедуру можна обережно, поклавши насіння на кілька годин на батарею. Втім, досвідчені дачники радять насіння з твердою оболонкою (канни або шпинат) заливати окропом. У цей момент можна почути характерне потріскування — це лопається шкурка насіння. Гарячу воду треба відразу ж злити, прополоскати насіння в холодній воді і не зволікаючи висаджувати.

Дізнайтесь більше:

Знезараження насіння

Відомо, що багато хвороб рослин передаються через насіння. Тому перед посадкою їх знезаражують. Є кілька способів:

  • 15 хвилин витримати насіння в міцному розчині марганцівки, перед посадкою промити;
  • на 1 годину покласти посадковий матеріал в сік алоє;
  • на 1 годину помістити насіння в кашку з часнику (30 г часнику на 100 мл води). Перед посадкою — обов’язково промити;
  • інтенсивне прогрівання також сприяє знезараженню насіння.

Замочування насіння

Відмінно зарекомендувало себе і замочування насіння, воно теж дозволяє прискорити появу сходів. Для різних рослин потрібні різні терміни замочування:

  • горох, квасоля, боби — не менш 4 годин;
  • капуста, кабачки, гарбузи, огірки — до 12 годин;
  • буряк, болгарський перець, томати, баклажани — 24 години;
  • кріп, петрушка, морква — 48 годин.

При цьому можна використовувати біологічні стимулятори росту, але їх вплив не повинно тривати довше двох годин. Після цього насіння треба перекласти на просту воду кімнатної температури. Після замочування насіння розкладають на рівній поверхні тонким шаром і просушують.

Загартовування насіння

Витримування насіння теплолюбних рослин в прохолодних умовах дозволяє їх загартовувати. Досвід багатьох дачників каже, що після загартовування насіння дружно сходить, а рослини згодом не хворіють. Після замочування і просушування насіння поміщають в холодильник до відділення, де тримається температура близько +1 ° С.

Втім, городники, які не бояться експериментувати, можуть спробувати помістити насіння, наприклад, томатів, в морозильну камеру на тиждень. Таким помідорів не страшні будуть навіть несподівані заморозки і холодне літо.

Барботування насіння

Бувають випадки, коли і замочування не допомагає насінню дати дружні сходи. Але цього можна уникнути. Якщо влаштувати посадкового матеріалу барботування, тобто замочування у воді, збагаченій киснем. Зробити це в домашніх умовах не так вже й складно. Треба просто скористатися компресором для акваріумів. Насіння зав’язують в просторий марлевий мішечок (для кожного сорту свій) і занурюють в ємність з водою кімнатної температури, в якій вже працює компресор.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут