додому Новини

Як малі дози кави впливають на мозок людини

229

Дослідження, проведене з використанням електроенцефалографії (ЕЕГ) та когнітивних тестів, показало, що робоча пам’ять дійсно покращується після вживання кави вранці. Крім того, записи ЕЕГ продемонстрували зниження активності альфа-хвиль, часто пов’язаних із сонливістю.

Вчені провели експеримент на 25 здорових молодих чоловіках (середній вік 21 рік), які зазвичай споживали 1-2 або менше чашок кави або чаю з кофеїном або 1 банку газованої води з кофеїном в день. Чоловіків випадковим чином розділили на дві групи. Обидві групи отримували як справжній кофеїн, так і плацебо, але в різному порядку. У першому випадку використовували 50 мг кофеїну. Експериментатори також запитали учасників, що, на їхню думку, випили — плацебо або напій з кофеїном. 85% чоловіків не змогли визначити різницю.

Дослідники побачили, що через 30 хвилин після вживання кофеїну активність альфа-хвиль зменшувалася. Когнітивні функції, тобто швидкість зорово-моторної обробки, робоча пам’ять і увагу, покращилися через 30 хвилин після вживання кофеїну.

Джерело

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

Додати коментар