додому Дім і затишок

Як чистити дублянку або шубу в домашніх умовах?

Напевно, у кожної модниці в шафі повинна висіти красива дублянка або шуба, яка по закінченню зимового сезону вимагає ретельної чистки.

Можна вдатися до послуг хімчистки, але так як це послуга не з дешевих, багато хто намагається почистити в домашніх умовах. Але тут є великий ризик, адже не кожен знає, як правильно почистити дублянку і які чистячі засоби при цьому використовувати. У цій статті ми спробуємо з цим розібратися. Почнемо з дублянок.

01-12-14-foto-600x366-1

Чищення замшевої дублянки

Для того, щоб правильно почистити дублянку, спочатку слід з’ясувати, з якого матеріалу виготовлена ??річ. Якщо з зовнішнього боку дублянку покриває хутряний велюр, то головною вашою проблемою буде засолювання.

Для його усунення придбайте спеціальну щітку для замші і обробіть дублянку рідким засобом, який можна купити в будь-якому магазині побутової хімії. Якщо ж такої можливості немає, то спробуйте використовувати нашатирний спирт. Розведіть чотири частини спирту на одну частину води і обробіть місце забруднення. Потім змийте невеликою кількістю води. Пам’ятайте, що замшеві вироби не терплять зайвої вологи. Обсушіть дублянку в темному прохолодному місці.

Дуже добре усуває засолювання суміш харчової соди і коров’чого молока. Візьміть 250 мілілітрів легко підігрітого молока і розведіть в ньому одну чайну ложку соди, потім м’якою тканиною або ваткою втирайте суміш у пляму. Далі розведіть в холодній воді оцет і обробіть поверхню.

Для видалення плям від туші, стрижня ручки або чаю використовуйте звичайний наждачний папір. Потрібно слабкими круговими рухами обробити місце забруднення м’якою тканиною змоченою у воді. Якщо вам потрібно почистити світлу дублянку, то в 250 мілілітрів теплої води налийте одну чайну ложку перекису і нашатирного спирту. Не забувайте після будь-якого з цих методів сушити дублянку в провітрюваній кімнаті.

Чищення шкіряної дублянки

Якщо ви мали необережність забруднити дублянку жирними плямами, то можна скористатися просто манкою або крохмалем. Їх варто всього лише втерти в поставлену пляму і змити. При виявленні нежирної плями, змочіть гумовий клаптик в продуктах нафти, наприклад в бензині, або гасі. Потім протріть водою і висушіть.

Навіть якщо ви відносили дублянку сезон і не поставили не єдиного плями, то рукава і комір вам все одно доведеться почистити, так як це місця, які найбільше брудняться. З’єднайте нашатирний спирт із зубним порошком і обробіть ці місця даною сумішшю. Головне правило — не допустіть намокання дублянки, а так само перед тим як застосувати той чи інший спосіб, перевірте його на невеликому клаптику тканини, який, як правило, повинен знаходитися в кожному виробі з внутрішньої сторони.

01-12-14-foto-600x465-2

Чищення шуби

Класичні шуби шиють з шкур норки, кроля, каракулю, лисиці і песця. Це дорогий верхній одяг, але найбільш дорогі шуби з шиншили, тому вони повинні отримати дбайливе ставлення, а по закінченню сезону особливу чистку. Якщо ви вирішили цю процедуру провести в домашніх умовах, то тоді вам варто знати кілька правил, які допоможуть довше зберегти первинний вигляд вашої шуби. Отже, почнемо з песця.

Для чищення достатньо взяти чайну ложку аміаку, кілька чайних ложок повареної солі і півлітра води. Змочіть ватяний диск в цьому розчині і рухами почухування видаліть забруднені місця. Потім висушіть в затемненому місці. При чищенні виробу з норки насамперед потрібно додати речі втрачений блиск. Для цього в чотирьох склянках окропу розведіть 100 грамів свинячого жиру, при постійному помішуванні додайте 10 крапель нашатирного спирту. Остудіть розчин до температури 32 градусів і нанесіть на ворс. Річ після обробки придбає свій первісний вигляд.

Шубу з кроля перед чищенням потрібно розчесати, потім обробити розчином оцтової кислоти і перекису водню. Потім промокнути зайву вологу. Для чищення шуби з каракулю розведіть одну чайну ложку перекису і 250 мілілітрів води і капніть пару крапель аміаку.

Запам’ятайте загальні правила чищення при будь-якому вигляді хутра: перед початком роботи шубу слід витрусити від пилу. Хутра темного кольору протріть ватяним диском змоченим в бензині, а білі — розчином перекису плюс пару крапель води. Для підняття зім’ятого хутра — намочіть його, а потім розчешіть і воно буде як нове.

Чого категорично не можна робити

Категорично забороняється прати хутряні вироби порошком або іншими миючими засобами. При сушінні використовувати прямі сонячні промені і нагрівальні прилади, а тим більше робити це на протязі. Також суворо заборонено прасування виробу.