додому Краса і здоров'я

Гормони матки і їх важливість для жіночого організму

Незалежно від бажань людини усіма його поривами керують гормони. Саме вони впливають на настрій, тембр голосу, зовнішній вигляд, а також бажання завести дитину. Особливо важливі гормони для здійснення репродуктивної функції, адже від їх рівня в організмі повністю залежить чи зможе жінка завагітніти і виносити дитину. Ці біологічно активні речовини беруть на себе «відповідальність» за вагітність від зачаття до щасливої появи на світ немовляти, а тому кожній жінці необхідно знати, які гормони матки існують і який вплив вони роблять на організм.

Гормони матки і їх важливість для жіночого організму

У випадку, якщо зачаття наступило без будь-яких проблем, жінка може відчувати себе спокійно, а ось якщо завагітніти ніяк не виходить, слід здатися фахівцям, так як цілком можливо є порушення гормонального балансу. Здавши аналізи, фахівець оцінить рівень всіх гормонів, важливих для успішного зачаття. Найчастіше лікар пропонує перевірити рівень гормонів, які виробляються гіпофізом, щитовидною залозою і яєчниками.

Приміром, щитовидна залоза виробляє гормони трийодтиронін, а також тироксин, які мають вплив на роботу яєчників. Саме через нестачу вироблення цих речовин у жінок може розвинутися безпліддя.

Гормон пролактин, що виробляється гіпофізом впливає на дозрівання молочних залоз, а також відповідає за можливість вироблення молока у майбутньої мами. Ще більш важливим є фолікулостимулюючий гормон, завдяки якому яйцеклітина росте і розвивається. Саме на цьому етапі в роботу вступає лютеїнізуючий гормон, який також синтезується гіпофізом. Досягаючи максимальної концентрації в крові він дає поштовх до виходу яйцеклітини з фолікула і подальшого її з’єднанню зі сперматозоїдом. Завдяки дії цього гормону яйцеклітина перетворюється на жовте тіло.

Жовте тіло — це спеціальна тимчасова залоза внутрішньої секреції, яка в міру просування до матки виробляє гормон прогестерон, а також невелику кількість гормону естрогену. Обидва цих гормони, віднайдені яєчниками, є найбільш важливими для репродуктивної функції жінки. Саме під впливом прогестерону ендометрій (слизова матки) готується до впровадження заплідненої яйцеклітини, а значить і до можливої ??вагітності.

Виробляється яєчниками також гормон естроген, який незамінний для жіночого організму. Саме він відповідає за статеве дозрівання представниць прекрасної статі від початку менструального циклу до настання клімаксу. Ці біологічні речовини впливають на утворення молочних залоз, на збільшення матки, а також на формування менструального циклу.

У жіночому організмі прогестерон і естроген врівноважують дію один одного. Так, прогестерон надає переважний вплив на скорочення м’язів матки, а значить врівноважує дію естрогенів і попереджає невиношування вагітності. Впливає прогестерон і на емоційний стан вагітної жінки, попереджаючи її занадто активну діяльність. Збільшення чи зменшення одного з гормонів по відношенню до іншого є серйозним порушенням, яке загрожує перериванням вагітності.

Важливість гормонів матки для жінки складно переоцінити, адже від цих біологічних речовин залежить стан жінки, а також її можливість мати здорових і красивих дітей. Саме тому періодично варто здавати аналізи і контролювати рівень гормонів в організмі.