додому Дієти і харчування

Вітаміни та мінерали для щоденного прийому

7

Більшість корисних речовин людина отримує із харчовими продуктами. При дефіциті мінералів та вітамінів лікарі призначають їх у вигляді препаратів та добавок. Які з них необхідно приймати щодня, щоб підтримати здоров’я, забезпечити правильне функціонування організму.

Вітамін А

Його добова норма становить 700 мг для жінок та 900 – для чоловіків. Жиророзчинний вітамін допомагає боротися з інфекцією, зберігає здоров’я шкіри, очей, зміцнює зуби та кістки. Він присутній в овочах та фруктах жовтого, оранжевого кольору – диня, манго, абрикоси.

Вітаміни групи B

Вітаміни та мінерали для щоденного прийому

Вони містяться в тваринних білках, цільнозернових продуктах, листовій зелені. До групи входять 8 вітамінів, які відрізняються добовими дозами. Більшість беруть участь у перетворенні їжі на енергію, розвитку та створенні клітин. Вітаміни підтримують роботу мозку, нервової системи, сприяють обміну білків, жирів, вуглеводів, зменшують ймовірність захворювань серця.

Вітамін С

Потужний антиоксидант впливає на зростання нових тканин, виробляє колагени. Він знижує ризик застуди, зміцнює зуби та кістки, підтримує здоров’я шкіри. Добова норма вітаміну – 90 мг для чоловіків, 70 – для жінок. Він присутній у багатьох овочах, фруктах, ягодах.

Вітамін D

Речовина активується в організмі під впливом сонця. Вітамін міститься в олії печінки тріски, жирній рибі, молоці та злаках. Він впливає на функції імунних клітин, нервової системи, здоров’я кісток, регулює рівень кальцію та фосфору в крові. Норма для дітей та дорослих – 15 мг на добу, після 70 років – 20 мг.

Вітамін Е

Людині щодня потрібно 15 мг цієї речовини. Воно має антиоксидантні властивості, підтримує імунітет, запобігає утворенню тромбів. Вітамін впливає на функції м’язів, знижує ризик хвороби Альцгеймера, серцевих порушень. Він присутній у рослинних оліях, авокадо, насінні та горіхах.

Вітамін К

Речовина допомагає швидкому загоєнню ран, захищає від захворювань серця, бере участь у згортанні крові. Разом із кальцієм воно підтримує здоров’я кісток. Вітамін міститься у зелених листових овочах. Норма на добу становить 90 мг для жінок, 120 – для чоловіків.

Кальцій

Мінерал необхідний здорового зростання зубів, кісток. Він важливий для функціонування м’язів, вироблення гормонів, передачі сигналів нервами від мозку до тіла. Кальцій входить до складу молочних продуктів, шпинату, ревеню, сої. Дозування дорослим до 51 року – 1000 мг/добу, тим, хто старший – 1200 мг.

Цинк

Вітаміни та мінерали для щоденного прийому

Мінерал покращує пам’ять, зміцнює імунну систему, знижує ризик раку, зменшує симптоми застуди. Добова норма для жінок – 8 мг, для чоловіків – 11. Джерела цинку – горіхи, боби, цільнозернові продукти, птах.

Залізо

Мінерал допомагає транспортувати кисень у крові, підвищує імунітет, що забезпечує енергією, покращує роботу мозку. Чоловіки та жінки повинні споживати 8-18 мг заліза на день. Воно міститься в червоному м’ясі, зелених листових овочах та бобових.

Увага! Інформація, представлена в статті, має ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Джерело

попередня статтяЯк правильно приймати ванну
наступна стаття4 користі: чому апельсини треба їсти якнайчастіше

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут