додому Новини

Вчені створили імплантовану помпу для подачі хіміотерапії в пухлини головного мозку

426

Розроблена американськими дослідниками помпа, яка вживляється в тіло пацієнта з важкими випадками раку головного мозку для безперервної краплинної подачі препаратів хіміотерапії, вже на першій стадії випробувань дозволила учасникам повернутися у звичний ритм життя.

Гематоенцефалічний бар’єр мозку захищає цей орган від атаки шкідливих мікроорганізмів, проте, на жаль, це стосується і більшості хіміотерапевтичних препаратів для лікування раку головного мозку, які надходять в організм малими дозами перорально або ін’єкційно. Обхід цього бар’єру є ключовою областю досліджень, і вчені знаходять способи, використовуючи магнітні наночастки або ультразвукові імпульси, або нові носії ліків, які можуть подолати захисний шар.

Нова технологія для введення невеликих концентрацій хіміотерапії безпосередньо в ракові осередки головного мозку пройшла перші випробування. Для цього дослідники вживили в черевну порожнину пацієнтів невелику помпу. Тонкий катетер, що йде від неї, був поміщений під шкіру і направлений в ділянку мозку, в якій була ракова пухлина. Такий спосіб дає можливість постачати хіміотерапевтичні препарати у необхідні ділянки без перерви. Дослідники також передбачили можливість бездротового включення та відключення пристрою, а також заповнення резервуара новою дозою ліків за потреби. Характер лікування також означає, що пацієнти можуть отримувати його у звичайному режимі, навіть не усвідомлюючи, коли помпа була включена або вимкнена.

«Якщо вводити препарат дуже повільно, буквально по кілька крапель на годину, він проникає у тканину мозку. Концентрація ліків, які потрапляють у мозок, у 1000 разів вища, ніж будь-яка, яку ви, ймовірно, отримаєте при внутрішньовенному або пероральному введенні. Помпа може залишатися на місці протягом тривалого часу, тому ми можемо вводити більш високі дози хіміотерапії безпосередньо в мозок, не викликаючи побічних ефектів, які ми отримуємо при пероральній або внутрішньовенній хіміотерапії, — розповів Джеффрі Брюс, старший автор дослідження, у журналі Lancet Oncology.

Фото: New Atlas

Під час випробування п’ять пацієнтів з рецидивною гліобластомою отримали імплантати-помпи, які доставляли хіміотерапевтичний препарат топотекан, а також трасуючий агент під назвою гадоліній, щоб вчені могли виміряти концентрацію та розподіл препарату. Пацієнти отримували чотири тижні курси лікування поспіль, при цьому помпи включалися на два дні і вимикалися на п’ять днів.

МРТ-сканування, проведене через кілька днів після лікування, показало, що хіміотерапевтичний препарат успішно насичує пухлину та навколишню область. Біопсія після лікування показала, що кількість активних пухлинних клітин значно зменшилася, не торкаючись здорових тканин головного мозку. І що важливо, у жодного пацієнта не було серйозних неврологічних ускладнень.

Натхнення: involta.media

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут