додому Дім і затишок

В’язання серветки гачком для початківців – відео +фото

12122

Мало кого може залишити байдужим ажурна повітряна серветка, зв’язана гачком! Дійсно, це цілий твір мистецтва. Ніжні серветки завжди прикрасять тумбочку, приліжковий столик, столик журнальний або місце під вазою. Крім того, такий подарунок, як серветка, завжди порадує іменинника, тим більше що зв’язана вона буде Вашими руками.

З чого почати в’язання серветки гачком?

Для початку, звичайно, слід вибрати узор, яким Ви будете в’язати серветку. Зрозуміло, на перших порах не варто вибирати дуже складні малюнки, хоч і, без сумніву, вони виглядають надзвичайно красиво. Але якщо раптом у Вас не буде виходити, Ви просто закинете в’язання ще на початковому етапі. Тому поки Ваша рука ще не набита, потрібно вибрати просту схему в’язання серветки гачком.

В'язання серветки гачком для початківців

Нитки для в’язання серветок вибирають якомога більш тонкі, наприклад ірис або 100% -ний бавовна.

 • Товщина гачка, яким Ви будете в’язати серветку, залежить від товщини ниток, які Ви обрали. Чим тонше гачок, тим тонше повинна бути використовувана нитку.
 • Приступаючи до в’язання серветки, слід пам’ятати, що незалежно від того, яку схему Ви обрали, початкові ряди будуть однаковими у всіх узорах. Отже, потрібно зв’язати кілька повітряних петель. В середньому кількість їх коливатиметься від Вашого бажання і вибраного малюнка. Якщо візерунок серветки дуже ніжний і повітряний – пров’яжіть близько восьми повітряних петель. Якщо ж малюнок більш щільний, достатньо буде провязать п’ять петель.
 • Потім потрібно з’єднати першу і останню петлю в стовпчику. Робити це потрібно за допомогою напівстовпчиків. З їхньою ж допомогою надалі Ви будете з’єднувати початок ряду з його кінцем, а також всі елементи серветки, які буде необхідно з’єднати.
 • Далі в’яжеться перший ряд. У ньому, в першу чергу, в’яжемо три повітряні петлі. Потім потрібно обв’язати стовпчиками без накиду колечко, яке ми в’язали з повітряних петель.
 • Переходимо до в’язання другого ряду. Вив’язуємо п’ять повітряних петель. Потім слід пров’язати два стовпчики з накидом, причому робимо це з підстави напівстопчиком, який у нас був минулого ряду. Наступним в’яжемо стовпчик з накидом, потім дві повітряні петлі.
 • Коли Ви пров’язали вказану кількість петель, саме час перейти до схеми обраної серветки. Одначе тут Ви можете зіткнутися з деякими труднощами. Вся справа в тому, що не на всіх схемах пишуть розшифровку або ключ до цієї схеми. Тому Вам може знадобитися розшифровка умовних позначень.

Ключ до схеми в’язання гачком

 • Точка – повітряна петля.
 • Маленька паличка – стовпчик без накиду.
 • Паличка з поперечною рискою – стовпчик з накидом.
 • Півколо – напівстовпчик. Робиться він так – пров’язуємо одну петлю, а другу протягуємо через першу.
 • Овали з декількома паличками всередині – пишні стовпчики. В’яжуться вони наступним чином: в’яжуть один стовпчик з накидом, але не завершують його, потім роблять другий стовпчик з накидом, теж не закінчують. Потім в’яжуть третій стовпчик з накидом і закривають всі незакриті петлі. Якщо овал на схемі об’єднаний внизу – пишний стовпчик в’яжуть з одного стовпчика в основі. Якщо овал не об’єднаються – пишний стовпчик в’яжуть з різних стовпчиків в основі.

Звичайно, наведені тут позначення – це ще не всі позначення, які можуть потрапляти в схемі в’язання серветки. Але для початку краще всього вибрати таку схему, де будуть зустрічатися тільки ці символи. А коли наберетеся досвіду, можна буде переходити до більш складних схемах.

Схеми серветок гачком для початківців

Ажурна серветка з квітами

04-12-14-foto-poradnica550x823-9

Маленька серветка для склянки

04-12-14-foto-poradnica550x719-8

Проста ажурна серветка для початківців

04-12-14-foto-poradnica550x458-7

04-12-14-foto-poradnica550x504-6

Прості схеми в’язання серветок гачком для початківців

04-12-14-foto-poradnica550x513-5

04-12-14-foto-poradnica550x737-4

04-12-14-foto-poradnica550x597-3

Після закінчення в’язання серветки її слід намочити, потім розтягнути і в такому стані висушити. За бажанням можна її накрохмалити.

Серветки гачком: фото

04-12-14-foto-poradnica550x804-2

04-12-14-foto-poradnica550x812-1
В’язання серветок гачком: відео

В’язання – це не тільки красиво і захоплююче, це ще й корисно!