додому Дім і затишок

Філейне в’язання гачком: схеми. Філейне в’язання для початківців

Філейне в’язання гачком — найцікавіший вид рукоділля. Особливо красивий цей спосіб для виготовлення фіранок, серветок і скатертин.

Філейне в’язання гачком для початківців

Філейне в’язання ґрунтується на наслідуванні мереживом філе і являє собою чергування заповнених і порожніх клітинок на сітці. Це дуже красива і дає незвичайна гра тіні і світла. Полотно, зроблене в техніці філейного в’язання, прекрасно тримає форму. Філейна техніка відмінно підійде для виконання серветок, скатертин, покривал і оригінальних фіранок. Не менш гарні в філейному виконанні ажурні літні кофтинки, сукні та жилетки.

Філейне в'язання гачком

Таке в’язання завдяки своїй простоті доступно навіть початківцям рукодільницям. Як правило, частина філе сітка — це чергування стовп. з нак. і пов. п., але є й інші варіації сполучень: стовп. з 2 і великим числом накидів. Кількість пов. п. також може бути різним. Філейне в’язання виконують за схемою, де порожня клітка відповідає порожній клітинці візерунка, а заштрихованная — заповненій клітинці візерунка, пров’язуванням в ній стовп. з нак.

Найкраще для техніки філе в’язання підійде бавовняна пряжа, але також використовують льон, віскозу та іншу сумішеві пряжи з цих волокон.

Додавання клітин

Для додавання 1 порожньої клітинки на початку р. пров’язується 7 пов. п. підйому, повертається робота і виконується ст. с / н в стовп. пред. р.

Для того щоб додати клітинки в кінці р. пров’язуються 2 пов. п. і робиться стовп. з 3 нак. в останню п. пред. р.

Щоб додати кілька порожніх клітинок на початку р., потрібно розрахувати число клітинок підйому. Наприклад, для додавання 2 клітинок: 3 пов. п. для середньої клітини +7 п. підйому для крайньої клітки, потім в’яжеться ст. с / н в 8-у п. від гачка, 2 пов. п. і ст. с / н в останній стовп. пред. р.

Кілька порожніх клітинок в кінці р. додаються також як і 1, повторюючи потрібне число раз і пров’язуючи стовп. з 3 накидом в середню частину останнього стовп.

Щоб додати 1 повну клітку на початку р. в’яжуться 5 пов. п. підйому і починається в’язання стовпчиків з накидом в третьому п. від гачка, далі в’яжеться ст. с / н в наступну п. і ст. с / н в останній стовп. попереднього р.

Для того, щоб додати заповнену клітинку в кінці р. пров’язуються 3 стовп. з 2 накидами в нижню частину попереднього р.

Філейне в’язання серветки гачком

04-12-14-foto-poradnica600x387-2

04-12-14-foto-poradnica600x399-1

Красиву філейну серветку з квітами можна пов’язати гачком.

  • Розмір її буде близько 25 на 45 см.
  • В’язати філейну серветку потрібно щільно і рівномірно. Необхідно весь час стежити за тим, щоб стовпчики «Не розбовталися» і петлі не сильно розтягувалися, щоб у вироби в результаті вийшов акуратний вигляд, воно не було «кривим». Для цього слід правильно підібрати гачок. Якщо верхні петлі виходять розтягнутими, то гачок потрібно брати на пів розміру менше вибраного.
  • Починати в’язання серветки потрібно з ланцюга 10 пов. п., додавши до них 3 пов. п. для підйому. Полотно в’яжуть філейним візерунком за запропонованою схемою. Для пров’язування 1 порожню клітину набирають 1 ст. с / н і 2 пов. п .; 1 заповнена клітинка — 3 ст. с / н. Кожен новий р. починайте з 3-х пов. п. замість 1 ст. с / н і закінчуйте 1 ст. с / н. в останню петлю підйому на попередньому р. Для того, щоб не було неточностей, потрібно періодично звертатися до своєї схемою.
  • Додаток у рядах пров’язують так. Для додавання 1 порожньої клітинки спочатку р. робиться 8 пов. п., 1 ст. с / н у вихідну точку. Наприкінці нового р .: 2 пов. п., 1 ст. з 4 / н в петлю підстави останнього пров’язу ст. с / н .; потім 3 рази по 1 ст.с 2 / н в підставу пред. стовп.
  • 51-й ряд — це середина серветочки.
  • Після 51-го ряду роботу продовжуйте згідно з тією ж схемою в’язання гачком, але тільки в дзеркальному напрямку з 44-го р. по 1-й.
  • На відміну від 1-ї половини серветки, потім в рядах замість додатків, виконуйте зменшення клітин.
  • Зменшення клітин в’язати гачком серветки робіть наступним чином. На початку ряду: зменшуємо в р. петлі обв’язуйте з’єднувальним стовп .; в кінці ряду всі зайві петлі залишайте необвязаними.
  • Готову серветку в техніці філейної в’язання накрахмальте (або просто зволожте) і розтягніть за розміром. Потім її слід прикрити зверху вологою тканиною і залишити до повного висихання.

В’язати гачком просто і зручно. Це можна робити в дорозі, тому нитки і гачок займають мало місця. Філейне в’язання приголомшливо красивий метод, що дозволяє створити багато оригінальних речей і аксесуарів.