додому Вагітність і діти

Варикозне розширення вен при вагітності

1422

Варикозне розширення вен належить до числа «супутників» вагітності. У цей період відбувається не тільки гормональна перебудова всього організму жінки, але і збільшення об’єму крові, зміна її консистенції. Зростаюча вага, тиск матки на глибокі вени посилюють навантаження на венозну систему.

Варикозне розширення вен (або варикоз) – це захворювання вен, що супроводжується їх деформацією, патологічним зміною стінок і клапанів. У групу ризику захворюваності входять жінки з спадковою схильністю, а також жінки під час другої і наступних вагітностей. При цьому у багатьох після пологів вени відновлюється протягом року. Однак при деяких фізіологічних особливостях будови вен варикоз залишається.варикозне розширення вен у вагітних

Симптоми та лікування варикозного розширення вен при вагітності

Початковий етап захворювання практично не відчутний. Вечорами іноді виникають набряки. На ногах з’являється хитромудрий малюнок. «Зірочки» показують на порушення в дрібних судинах, «черв’ячки» виявляють розширення великих магістральних вен.

Застій венозної крові, порушення роботи клапанів ведуть до розвитку хвороби. З’являються судоми, свербіж в ногах, болі. Згодом, при більш запущеному стані, відбувається деформація вен – вони випирають над шкірою, мають синьо-зелений колір, викликають хворобливі відчуття. Якість життя вагітної жінки погіршується. При цьому зростає небезпека ускладнень у вигляді кровотеч, тромбофлебіту, трофічних виразок, утворення тромбів. Життя матері і плоду може опинитися під загрозою.

Дізнайтесь більше:

При перших ознаках варикозного розширення вен при вагітності потрібно відразу звернутися до лікаря. Краще перебувати під наглядом фахівців аж до пологів. Сьогодні розроблені сучасні медикаментозні засоби лікування варикозного розширення вен для вагітних. У разі прогресування хвороби проводять хірургічне втручання.

Варикозне розширення вен при вагітності  – профілактика

Всім вагітним рекомендується проводити профілактичні заходи для запобігання розвитку варикозної хвороби.

  1. Виконувати фізичні вправи в повільному темпі. У комплекс лікувальної фізкультури входить піднімання на носках, ходьба на місці. Лежачи на спині, підклавши під голову маленьку подушечку, можна робити почергове підтягування колін, вправу «велосипед» і «ножиці», підйом ніг вертикально вгору, підйом тазу. Крім цього, корисні вправи для пальців ніг (згинання і розгинання), для стоп (згинання і витягування вперед «на себе»), обертання стоп (малювання кіл у різних напрямках). Комплекс вправ найкраще узгодити з лікарем.
  2. Стежити за положенням ніг. Під час сну покласти ноги трохи вище голови, а вдень можна періодично піднімати ноги в положенні лежачи на спинку ліжка, дати їм відпочити. Ноги не можна схрещувати. При тривалому стоянні, міняйте положення.
  3. Звернути увагу на харчування. Соління і копчення згущують кров, а це ускладнює венозний відтік. Зміцнити венозні стінки допоможуть фрукти і овочі: листовий салат, морква, цитрусові, зелень. Пророслі зерна пшениці сприяють еластичності судин.
  4. Носити компресійні панчохи або колготки. Лікар підбере необхідну ступінь тиску (зазвичай 1-2 класу компресії). Одягати такі панчохи краще лежачи, піднявши ногу.
  5. Використовувати бандаж з метою зменшення тиску матки на глибокі вени.
  6. Вибирати взуття на низькому каблуці, допустима висота 3-5 див.
  7. Контролювати збільшення ваги – зайва вага небезпечний для ніг.
  8. Плавати в басейні, ходити на аквааеробіку, використовувати контрастний душ на ноги рекомендується всім вагітним.

Будь уважною до свого здоров’я! Цей девіз потрібно пронести до кінця, до самих пологів.

попередня статтяСписок продуктів та страв для схуднення
наступна статтяЯк зберегти молодість шкіри обличчя?

Додати коментар