додому Краса і здоров'я

Цинкова мазь для обличчя – в яких цілях застосовується

6923

Сьогодні цинкові мазі використовують для лікування акне, дерматиту, попрілостей, пітниці, лупи. Її основний компонент – оксид цинку – входить до складу дитячих присипок, шампунів, деяких антисептичних засобів. Чим корисна і як використовується цинкова мазь для обличчя?

Цинкові мазі для догляду за шкірою люди використовують, мабуть, уже дуже давно. В індійських текстах, датованих VI століттям до нашої ери, згадується речовина, яка, імовірно є маззю з оксидом цинку; вона використовувалася для лікування шкірних і очних хвороб, а також відкритих ран. Давньоримський лікар Діоскорид, який жив у I столітті нашої ери, також згадував у своїх працях цинкову мазь. Авіценна використовував її при лікуванні численних порушень, включаючи і злоякісні новоутворення на шкірі.

20-01-15-foto-700x563-1

Використання цинкової мазі для обличчя

У більшості випадків цинкові мазі складаються з оксиду цинку і вазеліну. Обидва ці речовини вважаються настільки безпечними для шкіри, що їх можна використовувати навіть для догляду за шкірою немовлят у віці до шести місяців. Цинкова мазь для обличчя вкрай рідко викликає побічні ефекти, і у неї немає протипоказань – за винятком, звичайно, алергії на які-небудь компоненти мазі. У більшості випадків вона не викликає роздратування навіть у людей з дуже чутливою шкірою. За наявними на сьогоднішній день даними, оксид цинку взагалі не може проникати в шкіру – навіть у роговий шар, що складається з відмерлих клітин. Втім, це поки не можна вважати доведеним фактом.

До недавнього часу цинкову мазь нерідко використовували для захисту від сонця. Звичайний оксид цинку дуже стабільний практично в будь-яких умовах, хоча при впливі прямих сонячних променів ця речовина може піддаватися незначним змінам. Однак наночастинки оксиду цинку, які входять до складу багатьох сучасних косметичних засобів, набагато активніше вступають в хімічні реакції, в результаті яких можуть утворюватися вільні радикали. Крім цього, потрібно мати на увазі, що за допомогою одного тільки оксиду цинку не можна отримати захист від дуже інтенсивного ультрафіолетового випромінювання (який забезпечують креми і лосьйони з SPF 30 і вище), тому до складу сонцезахисних кремів зазвичай входять і інші речовини, що блокують ультрафіолет.

До того ж, креми і лосьйони з високою концентрацією оксиду цинку (і особливо – цинкові мазі) можуть залишати на шкірі білий наліт, який особливо добре помітний на засмаглій і смаглявій шкірі. Так що цинкові мазі краще не розглядати як альтернативу сонцезахисним лосьонам, розробленим, на відміну від мазей, спеціально для повсякденного використання.

Цинкова мазь при акне

Акне – вкрай неприємне захворювання, при якому на шкірі постійно з’являються прищі і вугрі. У багатьох людей ці проблеми закінчуються разом з перехідним віком, але деякі люди страждають від акне і в дорослому житті, іноді – аж до появи перших зморшок. Точні причини акне залишаються, багато в чому, загадкою для фахівців, проте виявлено ряд факторів, які можуть сприяти розвитку цього порушення: підвищена активність сальних залоз, бактерії Propionibacterium acnes, проблеми з гормональним фоном.

Цинкова мазь допомагає від прищів і вугрового висипу за рахунок своєї здатності впливати на два перших фактори: вона підсушує шкіру і обмежує розмноження бактерій, оскільки оксид цинку має антисептичні властивості. В той же час, вазелін, який також входить до складу мазі, зволожує шкіру, запобігає її пересушуванню, а також прискорює регенерацію шкіри. Крім цього, цинкова мазь проти прищів допомагає завдяки астрінгентним властивостям – вона стягує пори, не даючи себум та іншим речовинам накопичуватися в них, викликаючи все нові запалення.

Застосування цинкової мазі від прищів поки практично не досліджувалося, і висновки про її ефективність можна зробити, переважно, на підставі досвіду людей, які самі користувалися цим засобом.

Очевидно, що вона непогано допомагає при легких формах акне. Людям, у яких прищі і вугрі з’являються лише час від часу і в невеликих кількостях, успішно лікують їх за допомогою цинкової мазі, а заодно і позбавляються від сального блиску, від якого часто страждають люди з проблемною шкірою. Однак тим, у кого акне протікає у важких формах – з численними, великими, болісними і глибокими прищами і великим висипом вугрів – краще звернутися до лікаря, щоб він призначив мазь з антибіотиками або, можливо, гормональні препарати. Цинкова мазь від прищів в таких випадках може застосовуватися в якості додаткового засобу.

Зазвичай для лікування акне використовують мазь з концентрацією оксиду цинку 10%; перед тим, як використовувати більш концентровані мазі, рекомендується проконсультуватися з лікарем.

Якщо ви використовуєте цинкову мазь для лікування окремих прищів, наносіть її точково, густим шаром, на чисту і суху шкіру. Для профілактики прищів можна наносити мазь тонким шаром на все обличчя (і, при необхідності, на інші проблемні ділянки). Цинкова мазь від чорних крапок наноситься на всі області, покриті висипом вугрів – як правило, на ніс і підборіддя. Перед тим, як користуватися цинковою маззю, корисно зробити очищувальну маску для обличчя, наприклад, з чорної або блакитної глини. Глина добре очищає пори від себума і стягує пори, а в поєднанні з цинковою маззю вона є особливо ефективною.

При необхідності цинкова мазь на обличчя може наноситися кілька разів на день. Зазвичай стан шкіри починає помітно покращуєтьс за термін від декількох днів до кількох тижнів.

Цинкова мазь вважається визнаним засобом проти мелазми – порушення, при якому на шкірі утворюються області гіперпігментації коричневого кольору. Передбачається, що оксид цинку може вибілювати шкіру, повертаючи її нормальний колір.

Цинкова мазь для волосся

Цинкова мазь від лупи застосовується як альтернатива лікувальним шампунням або як доповнення до них. Якщо волосся не дуже жирні, перед нанесенням мазі голову не обов’язково мити. Залишайте мазь на шкірі голови на кілька годин. В ідеалі її слід нанести ввечері, а вранці змити теплою водою і шампунем. Щоб мазь не забруднила подушку, її можна обернути поліетиленом. Цинкова мазь для волосся практично нешкідлива – не було відмічено випадків, коли вона приводила до їхнього випадання або міняла їх колір. Однак при тривалому використанні вона може призвести до надмірної сухості шкіри голови, через що рано чи пізно почне погіршуватися і стан волосся.

Як правило, цинкову мазь не рекомендують використовувати на протязі більш, ніж одного місяця поспіль. Якщо за цей час вона не полегшить симптоми акне і не усуне лупи, необхідні більш сильнодіючі ліки.

Хоча цинкова мазь дуже рідко викликає побічні дії, якщо після її застосування у вас з’являються якісь незвичайні симптоми, повідомте про це лікаря.

Додати коментар