додому Краса і здоров'я

Три серйозні захворювання, які можна переплутати з клімаксом

127

Пітливість, прискорене серцебиття, проблеми зі сном — ці симптоми супроводжують не тільки менопаузу, але і небезпечні хвороби, що загрожують життю.

Image by Gerd Altmann from Pixabay

Більшість жінок проходять через менопаузу в проміжку між 51 і 55 роками, у деяких цей процес може стартувати на 10 років раніше. Більшість з нас знає основні симптоми, які супроводжують клімакс: пітливість, порушення сну, прискорене серцебиття, спрага, прискорені позиви до сечовипускання, порушення, а після і повне завершення менструального циклу. Але, на жаль, деякі з цих симптомів також можуть супроводжувати небезпечні захворювання, і якщо вчасно не звернутися до лікаря, списавши всі зміни в організмі на менопаузу, можна поставити своє здоров’я під серйозну загрозу. Розповідаємо, які небезпечні хвороби можуть «маскуватися» під клімакс і як їх вчасно викрити. Не займайтеся самолікуванням! У наших статтях ми збираємо останні наукові дані і думки авторитетних експертів в області здоров’я. Але пам’ятайте: поставити діагноз і призначити лікування може тільки лікар.

Діабет другого типу

Діабет другого типу-одне з хронічних захворювань, яке впливає не тільки на якість життя, але і на її тривалість. Щорічно в світі збільшується кількість людей, у яких виявляють це захворювання, а за прогнозами ВООЗ до 2030 року діабет стане сьомою за значимістю причиною смерті в усьому світі. На жаль, діабет може стартувати в будь-якому віці, але після 50 років його ймовірність у жінок підвищується: змінюється гормональний фон, знижується обмін речовин, а зайва вага розподіляється за чоловічим типом, накопичуючись в області талії. Саме “тваринний” жир особливо сильно впливає на вироблення інсуліну і сприйнятливість до нього клітин, через що і розвивається діабет.

Один з ранніх симптомів цієї хвороби – посилилася спрага і прискорені позиви до сечовипускання. Відбувається це через те, що організм намагається вивести «зайву» глюкозу з клітин за допомогою рідини, для чого буквально «витягує» її, змушуючи нас пити знову і знову. Ну, а “відпрацьована” рідина виводиться разом з сечею, через що ми частіше бігаємо в туалет.

Навіть якщо ви підозрюєте, що у вас почалася менопауза, обов’язково здайте аналіз на визначення рівня цукру в крові і запишіться на прийом до ендокринолога – це допоможе не упустити хворобу, виявити її на ранній стадії і вчасно компенсувати.

Хвороби щитовидної залози

Ще один орган нашого тіла, якому доводиться нелегко в період менопаузи – щитовидна залоза. Ця тендітна “метелик” відгукується на будь – які зміни способу життя, харчування, а також на стрес – а під час менопаузи жінки куди частіше схильні до переживань. Симптоми, які повинні нас насторожити – проблеми зі сном і підвищена пітливість. Саме так проявляє себе гіпертиреоз – стан, при якому щитовидна залоза працює активніше, ніж зазвичай, і виробляє більше тиреотропних гормонів.

Ще одне захворювання щитовидної залози, яке може супроводжуватися цими симптомами (а також набряками, які з’являються в несподіваних місцях і не проходять протягом тривалого часу) – це хвороба Хашимото, аутоімунне захворювання щитовидної залози, яким страждають в основному жінки.

Лікарі рекомендують робити УЗД щитовидної залози регулярно, навіть якщо ви ніколи не скаржилися на її здоров’я, а також при необхідності перевіряти рівень тиреотропних гормонів. Варто зробити це і зараз, навіть якщо ви абсолютно впевнені, що проблема всього-назавжди в менопаузі.

Рак органів репродуктивної системи

Після 50 років у жінок істотно збільшується ризик розвитку гормонозалежних злоякісних пухлин: раку грудей, яєчників, матки. На жаль, багатьох з цих захворювань на ранніх стадіях протікають майже безсимптомно і виявляють себе, коли шанси на успішну терапію істотно знижуються. Одні із симптомів, які супроводжують ці пухлини – кровотеча, а також порушення регулярності менструального циклу. Важливо хоча б двічі на рік відвідувати гінеколога і обов’язково здавати аналізи і мазки, які дозволяють визначити наявність змінених клітин. І обов’язково варто звернутися до лікаря в разі порушення менструального циклу і появи кровотечі в позаурочний час – навіть якщо ви впевнені, що виною тому менопауза.

Також варто обов’язково звернутися до лікаря, якщо ви помітили за собою підвищену стомлюваність, невмотивовану втрату ваги, зниження або втрату апетиту, неприємні відчуття в області тазу, попереку або живота і будь-які інші зміни самопочуття.

Увага! Інформація, представлена в статті, має ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

попередня статтяМедики заявили, що коронавірус здатний викликати аномалії в структурі мозку
наступна статтяЩо станеться, якщо випадково з’їсти запліснявілий хліб та інші продукти?

Додати коментар