додому Краса і здоров'я

Темп ходьби та сила хвату можуть вказувати на ризик розвитку деменції

280

Зі швидким і прогресуючим старінням населення світу деменція стала настільки поширеною, що 50 мільйонів людей у всьому світі страждають від її симптомів. Для прогнозування та своєчасної постановки діагнозу деменції необхідно визначити надійні біомаркери, а також модифікуючі фактори, такі як вік та інші серологічні фактори чи фактори способу життя. У недавньому дослідженні вивчалося, як деменція, що вперше виникла, була пов’язана з безліччю фізичних та інших характеристик у рамках проспективного обсерваційного дослідження.

Поточне дослідження, опубліковане в журналі Alzheimer’s Research & Therapy зібрало дані про майже 496 тисяч учасників з дослідження британського біобанку. Ніхто не мав симптомів або діагнозу деменції на початку дослідження.

Темп ходьби є надійним та чутливим попереднім показником погіршення здоров’я та працездатності у людей похилого віку. Дослідження продемонстрували негативний зв’язок між темпом ходьби та ризиком розвитку деменції. Аналогічно, сила рукоятки відображає загальну м’язову силу, а слабка рукоятка передбачає більш високий ризик несприятливих наслідків для здоров’я.

У цьому дослідженні вчені розглянули, як темп ходьби – повільний, середній чи швидкий – і сила захоплення (об’єктивно виміряна з допомогою динамометра) пов’язані з ризиком розвитку деменції, незалежно у поєднанні. Причина цього полягала в тому, що ці два показники можуть вказувати на різні механізми організму власними силами. Важливо відзначити, що в жодному дослідженні ще не вивчався спільний вплив обох факторів на ризик розвитку деменції. Сила захоплення, швидше за все, є показником сили стиснення, тоді як темп ходьби поєднує силу з іншими процесами, такими як рівновага та координація», — повідомляється у дослідженні.

Тому вивчення обох чинників разом може дати кращу картину можливих наслідків здоров’ю, ніж кожного окремо. Фактично було показано, що це має місце при серцево-судинних захворюваннях та гіпертонії, але не при зниженні когнітивних здібностей, де тільки темп ходьби показав взаємозв’язок.

Що показало дослідження?

Протягом цього періоду деменція, що вперше виникла, з будь-якої причини була виявлена у 0,8% пацієнтів, приблизно у 4000. Ризик був найвищим серед тих, хто ходив повільно. У той же час він був знижений на ~40% серед людей із середнім або швидким темпом ходьби після коригування на вік, фактори способу життя та соціально-економічні фактори, крім сімейного анамнезу. Ризик розвитку хвороби Альцгеймера (БА) був знижений на 35% і наполовину для судинної деменції як з новим початком, так і з тією ж моделлю.

Учасники із сильнішою силою захоплення (з 2-4 квартилів) показали негативний зв’язок із ризиком розвитку деменції після коригування на інші фактори. Більш того, найнижчий ризик спостерігався, якщо в одного і того ж пацієнта відзначалися як середній/швидкий темп ходьби, так і більша сила захоплення, при цьому ризик знижувався на 55% порівняно з тими, хто ходив повільно і мав низьку силу захоплення.

Аналогічним чином, зі збільшенням віку приблизно в середньому до 58 років у тих, хто швидко ходить, ризик знизився більш ніж на 75%. Зниження було все ще значним, але менш помітним, на 45%, у групі із середнім віком 58 років і старше.

Результати цього дослідження можуть підтвердити важливість правильної ходьби та активності рук у зниженні ризику деменції, що вперше виникла. Області мозку, які контролюють ці функції, перекриваються, можливо, пояснюючи спостережувані асоціації. , Що підтримка як високої сили захоплення, так і швидкого темпу ходьби може бути більш комплексною стратегією запобігання ризику розвитку деменції », — підсумували дослідники.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут