додому Поради

УЗД передміхурової залози: види та показання

257

Передміхурова залоза виконує важливу роль у тілі чоловіка. І якщо через хворобу її працездатність порушується, це призводить до безлічі неприємних наслідків: це негативно позначається на загальному стані організму, а також у гірший бік змінює статеве життя. Тому захворювання цього органу потрібно вчасно виявити, для чого використовується узд передміхурової залози. У цій статті поговоримо про види такого дослідження та показання для нього.

Показання

Будь-який фахівець може підтвердити один простий факт: попередити захворювання завжди легше, ніж вилікувати. Тому узі простати можна і потрібно робити навіть у тому випадку, якщо жодних неприємних симптомів не відчувається. Але якщо момент втрачено, то слід звернути увагу на такі симптоми:

  • Больові відчуття в пахвинній ділянці;
  • Проблеми при сечовипусканні;
  • Занадто часте сечовипускання ;
  • Статева дисфункція.

У такому разі краще відкласти всі призначені справи та скоріше відправитися до спеціалізованої клініки на консультацію з лікарем. Адже затягувати з подібними проблемами не варто. Види УЗД передміхурової залози

У такому разі лікар призначить один із наступних варіантів ультразвукового дослідження:

  • Трансректальний (ТРУЗІ) – найбільш відомий і найменш приємний вид УЗД простати. Однак при цьому він є ще й найточнішим. У такому разі датчик вводиться в пряму кишку, що дозволяє вивчити стан організму в найдрібніших подробицях;
  • Трансабдомінальний є альтернативним варіантом, який використовується у випадку, якщо у пацієнта є протипоказання для зазначеного вище виду або він геть-чисто відмовляється брати участь у трансректальній процедурі. У такому разі УЗД проводиться через стінку живота.

Підготовка до УЗД

З огляду на те, що види УЗД значно відрізняються, вони вимагають і різної підготовки. При абдомінальній діагностиці вони більш щадні: доведеться відмовитися від продуктів, що викликають газоутворення, за добу до процедури, а перед самим УЗД – випити близько літра негазованої води, щоб сечовий міхур був наповнений. До трансректальної процедури доведеться готуватися кілька більш ретельно. У такому разі вже за 2-3 дні до процедури доведеться відмовитись від алкогольних та газованих напоїв, а також від солодкого. Крім того, в ніч перед УЗД і безпосередньо в день дослідження доведеться скористатися клізмою, щоб повністю очистити кишечник. Але, нехай ця процедура і не найприємніша, виконати її доведеться, щоб вчасно виявити та вирішити проблему. А винагородою можна розцінювати повернення до здорового та повноцінного життя.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут