додому Краса і здоров'я

Австралійські вчені наблизилися до пошуку нових методів лікування раку легенів

272

Вчені з Австралійського національного університету (ANU) та Онкологічного центру Пітера Маккаллума виявили, що білок, званий Меніном, сприяє аномальній дезактивації певних генів у ракових клітинах. Про це повідомляє Medical Xpress.

Рак і генетика

Однією з відмінних ознак раку є те, що порушується нормальна регуляція генів, і це змушує ракові клітини виглядати і поводитися інакше, ніж нормальні клітини. Ракові клітини можуть відключати певні гени, утримуючи їх у сплячому стані. Деактивуючи специфічні імунні гени, деякі види раку здатні уникати виявлення імунної системою, по суті стаючи невидимими. Це дозволяє раку зростати і ставати агресивнішим.

Дослідження

Дослідники використовували технологію редагування генів видалення білка Менина з ракових клітин. Націлюючись на білок Менін за допомогою медикаментозної терапії, дослідники вважають, що вони можуть реактивувати ці гени, роблячи ракові клітини знову видимими та дозволяючи імунній системі шукати та знищувати їх. Результати, опубліковані в Nature Cell Biology, можуть призвести до нових і ефективніших методів лікування лімфоми та раку легень.

Професор Марк Доусон з Онкологічного центру Пітера Маккаллума сказав, що отримані результати допомагають вченим більше дізнатися про те, як функціонують клітини.

«Наше відкриття має серйозні наслідки для багатьох різних областей досліджень, тому що нам потрібно зрозуміти, як клітини приймають рішення та змінюють спосіб їх дії, щоб знайти нові способи лікування раку», — сказав професор Доусон.

Раніше було показано, що менін активує гени. Однак це дослідження несподівано показало, що функції меніну утримують ці гени у неактивному стані спокою. Це означало, що видалення Меніна могло б дати можливість включити імунні гени, які необхідні, щоб допомогти імунній системі виявляти і знищувати ракові клітини.

В даний час вони проходять клінічні випробування для лікування конкретних форм лейкемії. Наші результати розширюють можливості клінічного застосування цих препаратів. Ми показали, що інгібітори меніну можна використовувати у поєднанні з іншими існуючими методами лікування для посилення знищення клітин лімфоми та раку легень у лабораторних умовах. Ми вважаємо, що ці препарати можуть бути ефективними і при інших видах раку, . прокоментували дослідники.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут