додому Дієти і харчування

Середземноморська дієта знижує показники запалення в організмі через шість місяців

41

Дослідники знають, що більш високий дієтичний індекс запалення (DII) пов’язаний із підвищеним ризиком запалення, серцево-судинних захворювань та, отже, смертності. Чи допоможе вам середземноморська дієта? Нове дослідження прагнуло відповісти на це питання за допомогою рандомізованого дослідження, в якому порівнювалася звичайна дієта з середземноморською дієтою у дорослих австралійців.

Запалення – це фізіологічна реакція, що включає безліч клітинних хімічних речовин, рівні яких виступають як біомаркери цього явища. Вони включають цитокіни, інтерлейкіни, фактор некрозу пухлини (TNF), молекули клітинної адгезії та високочутливий С-реактивний білок (hs CRP) як гостра відповідь на потенційно шкідливий вплив.

Коли вплив або запальна реакція продовжуються, запалення може завдати шкоди організму. Це може сприяти або викликати цілий ряд захворювань, таких як рак, ожиріння, атеросклероз і метаболічний синдром, багато з яких пов’язані з серцево-судинними захворюваннями (ССЗ).

Повідомлялося, що відповідні харчові компоненти модулюють хронічне запалення, такі як знижений вміст рафінованого цукру і солі, менша кількість цукру, що додається, і обмежене споживання обробленого м’яса і небезпечних жирів. Відомо, що всі вони більш поширені у західних дієтах і пов’язані з вищими біомаркерами запалення.

Середземноморська дієта (МД) & # 8212; це рослинна дієта з великою кількістю цільного зерна, овочів та фруктів, горіхів та оливкової олії. Це пов’язано зі зниженням hsCRP та інших маркерів запалення. крім того, MD може знизити ризик кардіометаболічних захворювань та смерті від серцево-судинних захворювань, можливо тому, що він вводить в організм безліч біоактивних протизапальних компонентів.

У дослідженні, опублікованому в журналі Nutrients, вивчалися наслідки заміни звичної дієти на MD протягом шести місяців у літніх австралійців щодо показників DII та energy E-DII. Крім того, було вивчено вплив на когнітивні здібності та здоров’я серцево-судинної системи. Дані отримані з дослідження MedLey, в якому взяли участь 137 здорових дорослих людей із середнім віком 71 рік та середнім індексом маси тіла (ІМТ) ~ 27, що вище за верхню межу норми. Середній рівень глюкози та ліпідів був у межах допустимих меж, з високим нормальним артеріальним тиском.

Що показало дослідження?

Обидві групи демонстрували порівняльну відданість своїй дієті на початковому етапі, але після втручання у групи з МД була висока відданість порівняно з незмінними рівнями групи з БГ. Група DII була однаковою для обох груп на початковому рівні, але через два і чотири місяці від початку група MD показала значне зниження показника DII.

Множинні маркери кардіометаболічного ризику та функції ендотелію покращилися через шість місяців у групі ЦД порівняно з іншою групою. Однак кардіометаболічні маркери не відображали змін у показниках DII, навіть після стратифікації груп за вагою. місяців у порівнянні з HD у літніх австралійців. Цікаво, що це не вплинуло на покращення кардіометаболічних результатів, якщо тільки у пацієнтів з вищим вихідним САД.

Були відзначені різницю між пацієнтами з найбільш і найменш запальними показниками E-DII. Підвищене запалення в раціоні було пов’язане з більш високим ІМТ, середньою масою тіла, ЧСС, відкладенням жиру в черевній порожнині та САД, тоді як вони мали нижчий рівень захисного холестерину.

Більш ранні дослідження показали, що відданість МД пов’язана з нижчими показниками DII. Одне дослідження, яке порівнює МД з дієтою з низьким вмістом жирів, показало, що hsCRP та інші біомаркери серцевого ризику запалення не були знижені у групі МД, незважаючи на помітне зниження показників DII.

“Наші аналізи виявили зв’язок між запальним потенціалом раціону харчування та різними параметрами ожиріння, включаючи ІМТ, абдомінальне ожиріння, коло талії та WHR”. Це підтверджує попередні дослідження, що підтверджують зв’язок між вищим рівнем дієтичного запалення та показниками DII/E-DII, факторами ризику та подіями ССЗ та смертністю. Найнижчі показники в цьому дослідженні були пов’язані з нижчим САД і вищим рівнем ХС ЛПВЩ”, — повідомляється в дослідженні.

Зниження запального навантаження дієти в цьому дослідженні передбачає механізм, за допомогою якого схема Med Diet може покращити когнітивне та серцево-судинне здоров’я. Це говорить про те, що суворіше дотримання цієї дієти може бути зменшуючим або профілактичним засобом у людей похилого віку при цих та інших хронічних захворюваннях. Про це пише News-Medical.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

попередня статтяАвстралійські вчені наблизилися до пошуку нових методів лікування раку легенів
наступна статтяВчені Гарвардського університету вирощують клітини, які виробляють інсулін

Додати коментар