додому Краса і здоров'я

Вчені Гарвардського університету вирощують клітини, які виробляють інсулін

41

Фахівці з Гарвардського університету навчилися вирощувати у великих кількостях клітини, які виробляють інсулін. Як повідомила електронна версія газети The Daily Telegraph, вчені вперше змогли виготовити мільйони клітин, необхідних для трансплантації.

діабет, інсулін
Photo by Mykenzie Johnson on Unsplash

Припускається, що наукове досягнення дозволить хворим на діабет першого типу відмовитися від щоденних ін’єкцій інсуліну.

Професор Даг Мелтон присвятив 23 роки свого життя цим дослідженням та пошукам ліків від хвороби, яка була діагностована у його сина Сема у дитинстві. «Ми знаходимося в одному кроці від завершення випробувань, – зазначив він. — Приємно усвідомлювати, що ми можемо робити те, що завжди вважали за можливе».

В даний час випробування клітин проходять на тваринах, у тому числі на приматах, і вони виробляють інсулін вже кілька місяців після їхньої трансплантації. Вчені використовують ембріональні стовбурові клітини для створення інсулін-продукуючих клітин, які схожі зі звичайними, що дозволяє їм нормально функціонувати.

Професор регенеративної медицини університетського коледжу Лондона назвав винахід «проривом у медицині». У свою чергу, його колега з Інституту інтегративної біології в університеті Ліверпуля Ентоні Холландер вважає, що це дослідження «вирішує проблему лікування діабету за допомогою стовбурових клітин».

Цукровий діабет першого типу є аутоімунним захворюванням, при якому підшлункова залоза перестає виробляти інсулін — гормон, який регулює рівень глюкози у крові.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

попередня статтяСередземноморська дієта знижує показники запалення в організмі через шість місяців
наступна статтяЦерковные свечи – главный символ православной веры

Додати коментар