додому Краса і здоров'я

Matter: вчені створили спрей, здатний захистити від COVID

185

Інженери Університету Джона Хопкінса створили супрамолекулярні нитки, які призначені для розпилення в ніс, блокуючи потрапляння шкідливих вірусів в легені, що може стати новим способом боротьби з COVID. Результати дослідження опубліковані в журналі Matter.

“Ідея полягає в тому, що нитки будуть працювати як губка, поглинаючи вірус COVID-19 та інші віруси, перш ніж у них з’явиться можливість зв’язуватися з клітинами в наших дихальних шляхах. Навіть якщо терапевтичний засіб може блокувати вірус на годину або дві, це може бути корисно, коли люди повинні перебувати в громадських місцях”, – сказав керівник дослідницької групи Хонган Цуй.

Новий коронавірус проникає в наш організм, входячи в контакт зі спеціальним ферментом ACE2, який міститься в слизовій оболонці носа і легенів. Білок вірусу дозволяє йому проникнути в клітину ферменту і розмножитися. Нові ліки засноване якраз на цих ферментах.

“Наш план полягає в тому, що ця речовина буде вводитися у вигляді назального або орального спрею, що дозволить йому перебувати в підвішеному стані в легенях або осідати на поверхні дихальних шляхів. Коли людина вдихає вірус COVID-19, вірус буде обманутий, зв’язуючись з рецептором приманки, а не з рецепторами АСЕ2 на клітинах”, – сказав Цуй.

І оскільки нитки притягують характерний спайковий білок SARS-CoV-2, він повинен однаково добре працювати з будь-якими поточними або майбутніми варіантами захворювання, прогнозують дослідники.

Команда протестувала свою конструкцію на моделях мишей і виявила, що їх нитка не тільки зберігалася в легенях гризунів до 24 годин, але також не викликала запалення або очевидного пошкодження структур легень.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

попередня статтяАвстралійські вчені наблизилися до пошуку нових методів лікування раку легенів
наступна статтяТемп ходьби та сила хвату можуть вказувати на ризик розвитку деменції

Додати коментар