додому Краса і здоров'я

Австралійські вчені наблизилися до пошуку нових методів лікування раку легенів

232

Вчені з Австралійського національного університету (ANU) та онкологічного центру Пітера Маккаллума виявили, що білок під назвою Менін сприяє аномальній дезактивації певних генів у ракових клітинах. Про це повідомляє Medical Xpress.

Рак і генетика

Однією з ознак раку є те, що порушується нормальна регуляція генів, і це змушує ракові клітини виглядати і поводитися інакше, ніж нормальні клітини. Ракові клітини можуть вимикати певні гени, утримуючи їх у сплячому стані. Деактивуючи специфічні імунні гени, деякі види раку здатні ухилятися від виявлення імунною системою, по суті стаючи невидимими. Це дозволяє раку рости і ставати більш агресивним.

Дослідження

Дослідники використовували технологію редагування генів для видалення білка Меніну з ракових клітин. Орієнтуючись на білок Менін за допомогою медикаментозної терапії, дослідники вважають, що вони можуть реактивувати ці гени, роблячи ракові клітини знову видимими і дозволяючи імунній системі шукати і знищувати їх. Результати, опубліковані в Nature Cell Biology, можуть призвести до нових та більш ефективних методів лікування лімфоми та раку легенів.

Професор Марк Доусон з онкологічного центру Пітера Маккаллума сказав, що результати допомагають вченим дізнатися більше про те, як функціонують клітини.

“НАШЕ ВІДКРИТТЯ МАЄ СЕРЙОЗНІ НАСЛІДКИ ДЛЯ БАГАТЬОХ РІЗНИХ ОБЛАСТЕЙ ДОСЛІДЖЕНЬ, ТОМУ ЩО НАМ ПОТРІБНО ЗРОЗУМІТИ, ЯК КЛІТИНИ ПРИЙМАЮТЬ РІШЕННЯ І ЗМІНЮЮТЬ СПОСІБ ЇХ ДІЇ, ЩОБ ЗНАЙТИ НОВІ СПОСОБИ ЛІКУВАННЯ РАКУ», — СКАЗАВ ПРОФЕСОР ДОУСОН.

Раніше було показано, що Менін активує гени. Однак це дослідження несподівано показало, що функції меніну утримують ці гени в неактивному стані спокою. Це означало, що, видалення Меніну, могло б дати можливість включити імунні гени, які необхідні, щоб допомогти імунній системі виявляти і знищувати ракові клітини.

Важливо відзначити, що були розроблені специфічні препарати, які інгібують Менін, і в даний час вони проходять клінічні випробування для лікування конкретних форм лейкемії.

“НАШІ РЕЗУЛЬТАТИ РОЗШИРЮЮТЬ МОЖЛИВОСТІ КЛІНІЧНОГО ЗАСТОСУВАННЯ ЦИХ ПРЕПАРАТІВ. МИ ПОКАЗАЛИ, ЩО ІНГІБІТОРИ МЕНІНУ МОЖУТЬ БУТИ ВИКОРИСТАНІ В ПОЄДНАННІ З ІНШИМИ ІСНУЮЧИМИ МЕТОДАМИ ЛІКУВАННЯ ДЛЯ ПОСИЛЕННЯ ЗНИЩЕННЯ КЛІТИН ЛІМФОМИ ТА РАКУ ЛЕГЕНІВ У ЛАБОРАТОРНИХ УМОВАХ. МИ ВВАЖАЄМО, ЩО ЦІ ПРЕПАРАТИ МОЖУТЬ БУТИ ЕФЕКТИВНІ І ПРИ ІНШИХ ВИДАХ РАКУ», — ПРОКОМЕНТУВАЛИ ДОСЛІДНИКИ.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут