додому Дієти і харчування

Скільки калорій в мандарині – цікаві цифри для тих, хто худне

4522

Мандарин – улюблений усіма фрукт з сімейства цитрусових, який може бути не тільки чудовими ласощами, а й гарною підмогою в боротьбі із зайвими кілограмами. Скільки калорій в мандарині і чому цей фрукт сприяє схудненню?

12-02-15-foto-700x465-1

Калорійність мандаринів

У 100 г мандаринів міститься 53 ккал, з них 47.7 ккал припадає на вуглеводи, 2.6 ккал на жири, і 2.7 – на білки. Крім того, 100 г мандаринів є джерелом 681 МО (міжнародних одиниць) вітаміну А – це 14% рекомендованої денної норми (РДН), 26.7 мг вітаміну С – 44% РДН, 0.2 мг вітаміну Е – 1% РДН, 0.1% тіаміну – 4 % РДН, 1.8 г дієтичної клітковини – 7% РДН, 16 мкг фолієвої кислоти – 4% РДН, 37 мг кальцію – 4% РДН, 166 мг калію – 5% РДН,

Скільки калорій в одному мандарині? Відповідь на це питання залежить, звичайно, від розмірів самого фрукта. Маленький мандарин вагою 70-80 г містить, в середньому, 40.3 ккал; в середньому мандарині, вага якого становить від 80 до 100 г, міститься приблизно 47 ккал, а у великому мандарині, вагою близько 120 г – 64 ккал. Всього один великий мандарин є джерелом 32 г вітаміну С – це більше половини добової норми, і 817 мкг вітаміну А, що складає близько 16% РДН.

Мандарини – джерело негативних калорій?

Про концепцію так званих негативних калорій в різних матеріалах, присвячених темі боротьби із зайвою вагою, почали говорити вже давно. У списки продуктів з негативною калорійностью нерідко включають і мандарин, що робить його ще більш популярним фруктом серед тих, хто худне.

Особливого різновиду калорій, які називаються негативними калоріями, не існує. Продуктами з негативною калорійністю називають продукти, в яких міститься менше калорій, ніж потрібно для їх переробки. Іншими словами, ці продукти – теоретично – не можуть привести до збільшення ваги, і навіть здатні допомогти людині схуднути. На підставі теорії про негативну калорійності було створено чимало дієт, і серед них є різні мандаринові дієти. Проте теорія ця у дієтологів викликає серйозні сумніви. Вони підкреслюють, що поки науково не доведено, що дійсно існують продукти, які містять менше калорій, ніж йде на їх перетравлення, а при виборі способу схуднення краще покладатися на перевірені методи.

З іншого боку, за приблизними оцінками, на переробку більшості овочів і фруктів середнього розміру, включаючи і мандарини, потрібно близько вісімдесяти кілокалорій. Як говорилося вище, в середньому мандарині міститься трохи більше сорока кілокалорій – в два рази менше, ніж піде на їхню переробку. Чи можна на підставі цього зробити висновок, що після кожного з’їденого мандарина організм спалює додатково 40 ккал, які він отримує з підшкірного жиру? Не можна – якби все було так просто, у дослідників вже давно не залишалося б сумнівів щодо теорії негативних калорій. На практиці те, скільки саме калорій витрачає організм конкретної людини, залежить від метаболізму, стану органів травної системи, і цілого ряду інших факторів.

Мандарин все-таки може допомогти схуднути

Хоча питання про негативну калорійності мандаринів залишається відкритим, безсумнівно те, що вони є низькокалорійними фруктами, які можна і потрібно включати в дієту для схуднення. Однак вони сприяють зниженню ваги не тільки завдяки мінімальному вмісту калорій. Нещодавно вчені з’ясували, що флавоноїд нобілетін, який міститься в мандаринах допомагає боротися із зайвою вагою і ожирінням, а також має ряд інших корисних властивостей.

У ході дослідження одну групу мишей тримали на типово «західній дієті», до якої входить багато жирів і простих вуглеводів. Другу групу тварин годували також, але їм, крім звичайної їжі, давали отриманий з мандаринів нобілетін. У мишей з першої групи з часом розвинулося ожиріння, і спостерігалися всі ознаки метаболічного синдрому – підвищений рівень холестерину і тригліцеридів, високий кров’яний тиск, підвищений рівень інсуліну. У другій групі рівень холестерину, тригліцеридів та інсуліну, а також кров’яний тиск залишалися в нормі, а ожиріння не розвивалося. Виявилося, що нобілетін може стимулювати спалювання надлишків жиру і обмежувати активність генів, що відповідають за створення відкладень жиру, таким чином, запобігаючи розвитку ожиріння. На підставі результатів дослідження фахівці припустили, що нобілетін також може сприяти більш швидкому схудненню, в тому числі і у людей з невеликою надмірною вагою.

Крім того, під час більш тривалих досліджень було встановлено, що нобілетін перешкоджає розвитку атеросклероза, а отже, зменшує ймовірність розвитку цілого ряду небезпечних серцево-судинних захворювань.

попередня статтяГрейпфрут для схуднення – цікава інформація про властивості фрукта
наступна статтяПричини рясного слиновиділення у людини – що не так в організмі?