додому Краса і здоров'я

Що робити, якщо не можеш заснути

280

Багато люди рухаються вночі без сну з відчуттям неспокою, що попереду робочий день, а заснути все ніяк не вдається. Порушення можуть бути викликані проблемами зі здоров’ям – хронічними болями, хропінням, тяжкістю в шлунку. У цьому випадку впоратися з дискомфортом допоможе лікар. Якщо проблема пов’язана з дією інших факторів, щоб швидко заснути, можна спробувати прості способи боротьби з безсонням.

Image by DanFa from Pixabay

Забезпечте відповідні умови

Для нормального відпочинку в спальні повинна бути комфортна температура і вологість. В жаркій кімнаті сухе повітря буде пересушувати слизову носа, утруднювати дихання. Краще спати в прохолоді: якщо замерзнете, завжди можна сховатися.

Бажано провітрити спальню перед сном, це забезпечить приплив свіжого повітря.

Зручний матрац і подушка допоможуть швидко заснути. Потрібно вибрати моделі з відповідною жорсткістю, ступенем наповнення.

Приготуйтеся до сну

 

Привчайте організм до певного режиму, намагайтеся лягати і прокидатися в один і той же час. Правильний розпорядок дня допомагає усунути безсоння. Відмовтеся від звичних напоїв, що бадьорять перед тим, як йти в ліжко. Кава, зелений і чорний чай, енергетики містять кофеїн, який збуджує нервову систему.

Намагайтеся не вживати гостру і важку їжу, шоколад за 5-6 годин до нічного відпочинку.

[su_posts template=”templates/list-loop.php” posts_per_page=”3″ tax_term=”1″ order=”desc” orderby=”rand” ignore_sticky_posts=”yes”]

Психологічний настрій

  1. Щоб швидко заснути, якщо не хочеш спати, треба припинити думати про це. Краще помріяти, згадати щось приємне, але не варто обдумувати події минулого дня.
  2. Використовуйте внутрішній годинник для визначення часу неспання. Встаньте з ліжка, якщо не вдається заснути довше 20 хвилин. Залиште спальню, щоб не переживати про те, скільки залишилося до ранку, інакше з часом ліжко почне асоціюватися з безсонням, поганим сном.
  3. Перестаньте дивитися на годинник. Відрахування хвилин, що залишилися до ранкового підйому, посилить занепокоєння з приводу того, що скоро потрібно буде вставати.
  4. Використовуйте ліжко тільки для відпочинку або інтимної близькості. Постіль повинна викликати асоціацію зі сном, а не неспанням. З цієї причини не лежіть в ліжку з ноутбуком або телефоном, відмовтеся від перегляду телевізора.
  5. За годину до сну уникайте фізичної і розумової активності. Мозок повинен розслабитися, щоб вчасно дати організму сигнал про відпочинок.

Розслабтеся або переведіть увагу

 

Щоб заснути вийшло швидко, варто відволіктися від проблем. Встаньте з ліжка і займіться чимось простим і монотонним.

Читання нудної книжки або прослуховування спокійної музики допоможуть заснути, якщо не спиться.

Щоб зняти втому, розслабити тіло, лежачи в ліжку, напружте кожну групу м’язів від голови до кінчиків пальців ніг, через 5 секунд розслабтеся. Повторіть вправу 2-3 рази.

попередня статтяЧто такое куркумин?
наступна статтяКраще, ніж нічого: як 30 присідань в день змінять твою фігуру

Додати коментар