додому Краса і здоров'я

Що робити для профілактики інсульту

Інсульт серйозне захворювання. Експерт розповів про своєчасну профілактику інсульту, симптоми та про сучасні методи реабілітації.

Фото від VSRao з Pixabay

Інсульт — це серйозне захворювання, і в перші години після його розвитку є шанс використання ліків, що розчиняють тромб, або ендоваскулярних операцій для механічного видалення тромбу. Дані маніпуляції, дійсно, іноді можуть звернути всі симптоми ішемічного інсульту, тому так важливо як можна швидше доставити пацієнта до спеціалізованого судинного центру. Я застеріг би читачів від самодіагностики інсульту, оскільки практично будь-який симптом, пов’язаний з центральною нервовою системою, може бути проявом інсульту.

Однак, якщо у когось із вашого оточення раптово розвивається слабкість у якійсь кінцівці, порушується мова, з’являється перекіс обличчя чи косоокість, варто негайно викликати швидку медичну допомогу.

При цьому такі скарги, як оніміння в якихось частинах тіла, нечіткість зору, потемніння в очах, помірний головний біль часто бувають проявами інших хвороб і не вимагають екстреної медичної допомоги. Тому, перш ніж ставити собі лякаючий діагноз, краще звернутися до лікаря.

Як я говорив вище, такі симптоми не можна ігнорувати. Але щоб не допустити їх, необхідно періодично контролювати артеріальний тиск, особливо, якщо у вас часто болить голова або бувають «мушки» перед очима. І найголовніше, вчасно проходити профілактичні медичні огляди та кинути палити. Куріння часто призводить до швидкого перебігу атеросклерозу і до поступового закриття судин головного мозку, яке людина ніяк не помічає до раптового розвитку інсульту.

Інсульт — це не вирок і, дійсно, за допомогою сучасних технологій, таких як роботизована механотерапія, віртуальна реальність, ботулінотерапія, транскраніальна магнітна стимуляція головного мозку, можна досягти хороших результатів. Тільки треба розуміти, що реабілітація — це не лікування в класичному розумінні. Це фактично процес перенавчання та адаптації пацієнта до повсякденної діяльності, враховуючи наявний у нього неврологічний дефіцит.

Є низка факторів, які можуть обмежувати проведення реабілітації. Наприклад, іноді серце не може качати кров у достатньому обсязі, і фізичне навантаження під час лікування може виявитися небезпечним. під час. Тут можна згадати ботулінотерапію, яка допомагає розслабити напружені м’язи після інсульту. Ін’єкції ботулотоксину не лише полегшують виконання рухів у кінцівках, а й часто допомагають відновлювати правильний стереотип рухів.

Нещодавно стало відомо про дослідження, внаслідок якого було виявлено: ботулінотерапія під час лікування постінсультної спастичності може знизити майже 9% загальну смертність. Такий показник, ймовірно, пов’язаний з ризиком вторинних ускладнень інсульту, які зумовлені спастичності і призводять до збільшення смертності.

Так, наприклад, після проведення ботулінотерапії у м’язи нижньої кінцівки пацієнтові легше ставити ногу під час ходьби, що знижує ризик падінь та переломів відповідно. Також після даної процедури значно простіше самостійно займатися лікувальною гімнастикою, що покращує загальне відновлення та знижує ризик розвитку деформацій кінцівок та контрактур (обмеження рухливості у суглобі). А у важких випадках за допомогою ботулінотерапії можна значно полегшити догляд за пацієнтом знижуючи ризики розвитку пролежнів та інфекційних ускладнень

Фактично, у нас є можливість медикаментозно розслабити ті м’язи, які напружені та заважають виконувати рухи. Ефект від цієї процедури рідко зберігається понад півроку. З іншого боку, іноді за допомогою декількох курсів ботулінотерапії вдається досягти стійких результатів, і повторні ін’єкції вже не потрібні. У моїй практиці були пацієнти, які вже після першого сеансу процедури, проведеної вчасно, відзначали стійкий позитивний підсумок.

Увага! Інформація, представлена в статті, має ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Джерело

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут