додому Краса і здоров'я

Підтяжка грудей після пологів — частина 1

Зміни грудей після завершення лактації залежать від багатьох факторів: розміру грудей до початку грудного вигодовування, ступеня збільшення обсягу грудних залоз під час лактації, еластичності шкіри грудей.

Не для кожної жінки грудне вигодовування — це причина зміни форми і розміру грудей в гіршу сторону. Залежить це від спадкових особливостей, які визначаються еластичністю шкіри і зв’язкового апарату грудей, ступеня підтримки форми грудей м’язами грудної клітини. Також величезну роль має догляд за грудьми до і під час вагітності, під час лактації, прийоми і способи годування дитини грудьми.

krasa_zdorovia-hrudy

Якщо дитина весь рік на грудях «висить», то форма грудей змінитися значно. Якщо мама приймає для годування дитини зручну для себе і для дитини позу в лежачому положенні або напівлежачи, то еластичність шкіри і зв’язок грудей збережеться набагато краще. Багато хто, ймовірно, захочуть заперечити. Але подумайте самі, про роль правильного догляду за обличчям (нанесення крему по лініях найменшого розтягування, особливий догляд за повіками, користь масажу) і контролем за мімікою для збереження пружності шкіри обличчя давно ніхто не сперечається. Чому б тоді не застосувати всі ті ж знання для догляду за шкірою грудей, щоб зберегти її форму і красу?

Що відбувається з грудьми під час і після годування

Не секрет, що багато жінок зважилися на збільшення грудей саме після завершення лактації, тому що одна річ — це чисто гіпотетично знати про можливості пластичної хірургії, і зовсім інша стати на час володаркою шикарного бюста. Наприкінці вагітності груди у більшості жінок стають більше за рахунок збільшення в об’ємі залізистої тканини, яка розтягує шкіру. Ступінь збільшення може бути різною, від мінімальної, до значної, коли у власниці першого розміру груди збільшується до 4-5 розміру.

Коли лактація закінчується, обсяг залізистої частини грудних залоз зменшується.

krasa_zdorovia-hrudy-01

Якщо еластичність і пружність шкіри збережені, то груди приймають колишню форму і розмір, що були до початку лактації. Якщо ж шкіра втратила пружність і не може стягтися до колишнього свого об’єму, то груди ущільнюються, стають розпластаними і обвисають.

Що таке птоз грудей, і наскільки сильно він може бути виражений

Птоз (мастоптоз) — це зміни форми і розміру молочних залоз в результаті розтягування шкіри, яка їх покриває.

krasa_zdorovia-hrudy-02

Ознаки мастоптозу:

  • плоскість грудей;
  • зсув сосків нижче рівня підгрудної шкірної складки;
  • сплощення частини молочної залози вище соска і неприродне збільшення частини грудної залози, яка розташована нижче рівня ареоли;
  • заміщення залозистої частини молочної залози жиром, який і на дотик не такий пружний, і форму не тримає; розтягнення зв’язкового апарату грудних залоз;
  • поява розтяжок на шкірі молочних залоз.

Для оцінки ступеня птозу грудних залоз використовуються зовнішні орієнтири, а саме ступінь опущення соска і ареоли. Саме на цьому показнику ґрунтується найбільш часто використовувана класифікація ступеня вираженості мастоптоз.

Відео: Що таке мастоптоз грудей

1 ступінь — це зміщення сосково-ареолярного комплексу на рівень підгрудної складки шкіри.
2 ступінь — це зміщення соска нижче складки шкіри, але вище нижнього полюса молочної залози.
3 ступінь — це зміщення соска на рівень нижнього полюса молочної залози (соски дивляться вниз).

Виділяють так само стан псевдоптоз молочних залоз. При цьому сосок залишається на колишньому рівні, але тканини молочної залози зміщуються вниз, в область нижнього полюса.

Профілактика погіршення форми грудей після закінчення лактації

Якщо вас турбує те, як виглядатимуть грудні залози після пологів, то ще до початку лактації необхідно почати доглядати за шкірою грудей, щоб якомога довше зберегти пружність і еластичність шкіри. Правильний догляд за грудьми може в більшості випадків відтермінувати або зробити непотрібною операцію мастопексії (ліфтингу грудей).

Але навіть якщо шкіра не зможе стягтися настільки, щоб прийняти юнацьку форму, скорегувати її форму буде набагато простіше, а результат операції збережеться на більш тривалий час. Правильний догляд — це не довго і не складно, тому це може робити кожна молода матуся.

Правильний догляд за грудьми — це кілька корисних звичок, які є такими ж простими і ефективними, як, наприклад, звичка чистити зуби або зачісуватися вранці. Сюди входить:

  • Застосування спеціальних кремів, сироваток, емульсій спеціально для догляду за шкірою грудей. Застосовувати креми з фітоестрогенами не варто, так як такі препарати не проходили досліджень на предмет безпеки у вагітних і годуючих жінок. Краще вибирати креми, що містять гідролізовані протеїни, колаген, еластин, екстракти рослин, які сприятимуть підвищенню пружності грудей.
  • Водні процедури. Прекрасно впливають на стан шкіри грудей контрастний душ, водний масаж тугим струменем води.
  • Масаж і самомасаж грудей. У даному випадку мова йде саме про ручний масаж. Масаж прекрасно поєднується із застосуванням кремів і покращує ефект від їх застосування.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут