додому Краса і здоров'я

Що потрібно знати про протизаплідні таблетки?

1171

Багато дівчат все ще бояться приймати протизаплідні засоби. Частково вони не даремно хвилюються, адже гормональні контрацептиви без кваліфікованого контролю лікаря можуть викликати трагічні наслідки. Хоча з іншого боку, багаторічна практика показує, що не так вже вони й страшні ці протизаплідні засоби. Перед вживанням будь-якого препарату варто добре ознайомитися з його дією і можливими побічними явищами.оральні контрацептивиПротизаплідні засоби мають гормональне походження, що дозволяє здійснювати статеві акти без запліднення через уповільнення овуляції.

Оральні контрацептиви. Види та особливості

За складом є об’єднані, або як їх ще називають «міні-пілі», до складу яких входять певні гормони прогестин і естроген в різній кількості, що дозволяє підбирати більш відповідний препарат.

Контрацептиви надзвичайної контрацепції, які у своєму складі мають прогестин, їх застосовують у тих випадках, коли дівчатам протипоказано приймати засоби з естрогеном. Бувають моменти, коли їх прийом приписують навіть у період годування груддю.

До категорії екстреної контрацепції відносять препарати, які складаються з гормону левоноргестрелу, який також здатний впливати на овуляцію і перешкоджати раннім стадіям зачаття.

Дізнайтесь більше:

Крім наведених класифікацій, існує поділ на одну, дві або три фази дій. Однофазні мають у своєму складі рівну кількість гормонів, тому їх рекомендують приймати по строгому графіку і в певній кількості, прописаному вашим лікарем. При прийомі двофазних потрібно змінювати дозування два рази. Трифазные вимагають зміни курсу тричі за весь період прийому.

Також важливо пам’ятати, що у продажу є препарати з різним дозуванням, це мікро-, низько – і високодозовані препарати екстреної контрацепції.

Дуже важливо знати

Як ви, напевно, помітили, у наш час таблеток, які здатні запобігти вагітності, величезна кількість, вони бувають дуже різними за складом і за призначенням, тому перед їх вживанням, потрібно обов’язково отримати консультацію у лікаря-гінеколога.

Варто врахувати і те, що приймати розглянуті вище препарати лікарі не рекомендують жінкам старше 35 років, у яких спостерігається тромбоз вен, які курять, мають важкі ниркові захворювання, порушена робота печінки і, звичайно ж, вагітним.

Якщо ви переживаєте, що під час прийому таблеток ви почнете стрімко набирати зайву вагу, не варто даремно хвилюватися, на вашій фігурі це ніяк не позначиться.

Хоча збільшення ваги це не єдиний негативний наслідок, який може виникнути в результаті прийому таких таблеток. Контрацептиви, потрапляючи в організм, можуть викликати випадання волосся, стати проблемою в менструальному циклі, прийом може супроводжуватися нудотою, блюванням або навіть підвищенням апетиту.

Все це означає, що, приймаючи таке важливе рішення, як контрацепція, потрібно кілька разів все гарненько обдумати, обговорити з вашим коханим і, найголовніше, отримати консультацію у генікологів. Адже тільки так можна уникнути негативних наслідків.

попередня статтяЯк навчитися полюбити себе, щоб зустріти чоловіка своєї мрії?
наступна статтяЯк подолати страх висоти?

Додати коментар