додому Поради

Як подолати страх висоти?

Мова не про те, що ти ніяк не можеш зважитися на стрибок з парашутом. А про те, що при погляді з балкона дев’ятого поверху у тебе підкошуються ноги, а від одного виду фотографії «Обід на хмарочосі» починається натуральна паніка.як подолати страх висотиЧи можна позбутися від цієї фобії повністю або хоча б зменшити її симптоми?

Чому високо  —  страшно?

Боязнь висоти – природне почуття, пов’язане з інстинктом самозбереження.

Однак, одна справа боятися покататися на повітряній кулі, а інше – відчувати запаморочення, стоячи на табуретці і намагаючись дістати книгу з верхньої полиці.

Якщо словосполучення «боюся висоти» не описує всього жаху, який ти відчуваєш на самому верху атракціону «Колесо огляду», давай спробуємо розібратися з ним.

Знайомся – акрофобія («акрос» в перекладі з грецького означає «вершина»).

Людям з вираженою боязню висоти часто сняться сни, в яких вони опиняються на даху або просто на високій точці і не можуть спуститися вниз, відчуваючи при цьому страх. Так підсвідомість сигналізує нам про наявність проблеми.

Подібною фобією страждають близько 10% всього населення планети. Відповідь на питання, чому людина боїться висоти, криється в генах, вважають вчені — тобто, це вроджений, а не набутий страх.

Подивися страху у вічі

Констатируй, що твій страх сильніше, ніж у інших. Проаналізуй, чого саме ти боїшся, в якому віці з’явилася ця боязнь (може, цей страх родом з дитинства?), що відбувалося в житті в той момент?

Візьми висоту

Так як побороти страх висоти можна тільки з часом, регулярно влаштовуй собі прогулянки по поверхах, балконах і інших високих будівель.

Спочатку затримайся в тій точці, де відчуєш перше запаморочення. Відчуй всі симптоми страху і постарайся їх зменшити: стій рівно, глибоко дихай, звикни до цієї висоті. Поступово збільшуй висоту.

Дізнайтесь більше:

Закінчити курс тренувань» можна виходом на дах з людиною, якій ти довіряєш.

Використовуй для тренувань будь-які відповідні місця – оглядові майданчики, мости, скляні ліфти в торгових центрах, колесо огляду, високі ескалатори, трамплін у басейні.

Візуалізація безстрашності

Виділи пару хвилин спокою і уяви, як ти насолоджуєшся прекрасними видами в ілюмінаторі літака, стоїш на краю прірви і отримуєш задоволення від шикарного пейзажу. Уяви, як ти рухаєшся по хисткому дерев’яному містку над прірвою.

Намагайся яскраво представити свої відчуття і розібратися в них – що саме тебе лякає. В кінці уяви, як ти благополучно добираєшся до протилежного боку і говориш сама собі, що не так вже це було і страшно. Такі «проживання ситуацій» допомагають боротися з фобіями.

Уяви, що тобі або твоїм близьким загрожує небезпека, і немає іншого способу врятуватися, крім як подолати страх висоти: стрибнути з парашутом або полетіти на літаку. Яке почуття візьме верх?

Якщо ти не знаєш, як перестати боятися висоти, і страх застав тебе зненацька, сконцентруй погляд на нерухомій точці приблизно в 25 метрах від тебе, це допоможе прийти в себе.

Не намагайся лікувати страх лікарськими препаратами, вони лише знімають симптоми, але не лікують причину. Легке заспокійливе (і тільки за порадою лікаря, бажано психолога) можна прийняти, якщо тобі точно належить захід, пов’язаний з висотою, наприклад, переліт.

Знати, як позбутися від страху висоти, і діяти варто хоча б тому, що багато фобії мають властивість прогресувати. Твоя теж може вийти з-під контролю, аж до появи «страх страху висоти» і побоювання впасти, перебуваючи на землі».

Бути безстрашною і вільною від будь-яких страхів – значить жити повним життям і насолоджуватися кожним її моментом!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут