додому Дім і затишок

Як правильно прати речі в пральній машині

8618

Багато хто вже і не згадають, коли востаннє щось прали руками, адже тепер з цим трудомістким процесом успішно справляються пральні машини. У сучасних пристроях присутні всі необхідні функції, набагато ефективніші, ніж ручне прання. Однак, незважаючи на автоматику, не варто пускати цей процес на самоплив, адже якість прання залежить не тільки від машини.

dim_zatyshok-07.07.2014-04

Встановлення пральної машини

Перш ніж приступати до прання, краще переконатися, що машинка встановлена ??правильно, не буде вібрувати і зрушуватися під час роботи. Агрегат необхідно розміщувати тільки на жорсткій підлозі, виставивши його за рівнем і міцно зафіксувавши ніжки контргайками. Якщо ви ставите пристрій на гладкий кахель, то підкладіть під нього щільний гумовий килимок, щоб уникнути зміщування.

Зберігання брудної білизни до прання

До того, як потрапити в машинку, забруднений одяг якийсь час чекає, поки його збереться достатня кількість і настане час для прання. Брудну білизну логічно зберігати у ванній кімнаті в плетеному кошику або ящику з невеликими отворами: речі повинні «дихати», щоб на них не з’явилися складні плями вогкості.

Сортування речей

Не потрібно закидати всі речі в машинку без сортування. Перед початком прання потрібно пересортувати білизну, розділивши її на кілька частин: за кольорами – світле, червоне, чорне-синє-зелене; за складом тканин – бавовна і льон, синтетика, шерсть, шовк. В окремі категорії потрібно виділити сильно забруднений одяг та речі, які можуть линяти.

Підготовка

Безпосередньо перед завантаженням машинки всі речі необхідно підготувати до прання. Насамперед потрібно перевірити кишені – буде дуже прикро випрати гроші, проїзні квитки, флешки, візитки або інші потрібні предмети.

На одязі потрібно застебнути всі блискавки і кнопки, зав’язати шнурки, а ось гудзики краще залишити розстебнутими. Рукава сорочок краще розпрямити, а брюки і джинси вивернути навиворіт. Булавки та інші залізні предмети, ремені і пояси, а також бовтаючі гудзики потрібно зняти з одягу.

Наволочки і підковдри рекомендується вивернути навиворіт і витрусити пачоси з їх куточків. Також слід вивертати панчохи, шкарпетки та одяг з трикотажу або махрової тканини. Дрібні речі і нижню білизну найкраще помістити в спеціальний мішечок для прання.

Плями на одязі, звичайно, краще не залишати надовго, але якщо вони «дожили» до прання, обробіть їх спеціальними засобами.

Закладання одягу в машинку

Під час закладання одягу в пральну машину потрібно дотримуватися рекомендацій виробника і дотримуватися оптимальної ваги завантаження, вказаній в інструкції. Не набивайте машинку, рівномірно розподіляйте речі на кожне прання. Не періть разом занадто великі і занадто дрібні речі (наприклад, простирадло з шкарпетками), щоб не піддавати машину розбалансуванню.

Необов’язково зважувати білизну перед кожним пранням – достатньо пам’ятати, що повне завантаження для бавовняної білизни – це повністю заповнений неутрамбований барабан, для синтетики – наполовину заповнений барабан, а при пранні вовни – барабан, наповнений на третину.

Вибір програми

При виборі підходящої програми і температурного режиму для прання і віджимання можна керуватися знаками, які наводяться на ярликах, нашитих на одяг.

dim_zatyshok-07.07.2014-03

Але якщо такі ярлики не збереглися, можна дотримуватися загальних рекомендацій:

  • Стійкі світлі бавовняні і лляні тканини можна прати при температурі 95 градусів і вичавлювати на максимально великій швидкості обертання.
  • Кольорову бавовняну білизну допустимо прати в гарячій воді до 60 градусів, і їм не страшне віджимання при найвищих оборотах.
  • Речі з синтетичних тканин рекомендується прати при температурі не вище 50 градусів і віджимати на швидкості 800-900 оборотів в хвилину.
  • Для прання виробів з делікатних тканин (наприклад, вовни або шовку) припустимо нагрівати воду не вище 40 градусів, а віджимати на низьких оборотах – не більше ніж 600 в хвилину.
  • Речі, які можуть злиняти, краще прати в прохолодній воді не вище 30 градусів.

Вибір миючих засобів

Неприпустимо використовувати мийні засоби, призначені для ручного прання, – їх рясна піна може вивести з ладу пральну машину.

Вибирати порошок слід відповідно до типу тканини і виду забруднення, керуючись інформацією на упаковці. Його кількість також потрібно визначати відповідно з інструкцією.

Два основних типи забруднень – розчинні у воді (піт, сіль, легкорозчинні масла) і нерозчинні у воді (пил, пісок, жир, пігменти). Перші легко змиваються розчином з води і прального порошку, для усунення ж других часто доводиться вдаватися до хімічного чищення.

Пігментні плями (від чаю, кави, пива, вина, овочів) може побороти тільки відбілювання тканини шляхом їх окислення і руйнування. Плями від крохмалю, какао, яєць, крові усуваються лише за допомогою ензимів – біологічних каталізаторів, що містяться в сучасних пральних порошках і ефективно розчинюючих забруднення білкового типу.

Маленькі секрети великого прання

  1. Перед тим, як кинути річ в машину, не зайве перевірити, чи не злиняє кольорова тканина. Для цього потрібно змочити її невелику ділянку теплою водою і протерти білою ганчірочкою: якщо матерія залишиться чистою, то річ можна сміливо прати.
  2. Якщо після полоскання халатів і махрових рушників додати у воду невелику кількість солі, то вони стануть набагато м’якшими і приємнішими на дотик.
  3. Мереживні штори та інші тканини, що вимагають особливо дбайливого ставлення, можна сміливо прати в пральній машині, якщо барабан помітно недовантажити.
  4. Щоб кишені і прорізи для гудзиків на виїзних або трикотажних речах не витягувалися, можна зашити їх перед пранням дрібними стібками, а після висихання розпороти.

1 коментар

Додати коментар