додому Дім і затишок

Як позбутися плісняви в будинку

3789

Цвіль – дуже неприємне явище, від якого не застраховані ні старі, ні нові будинки. Вона швидко розростається і покриває підлоги, стіни, стелі, меблі, текстиль. Поверхні, уражені пліснявою, виглядають непривабливо. До того ж цей грибок становить небезпеку для людини і може стати причиною серйозних захворювань. Так звідки ж виникає цвіль, і як з нею впоратися?

dim_zatyshok-07.07.2014-02

Де і чому з’являється цвіль

Цвіль можна виявити у вигляді сірих, зеленуватих або чорних крапок і плям, вона може бути джерелом неприємного запаху в будинку. Спори цвілі не видні оку, але постійно знаходяться в повітрі. Як тільки з’являється сприятливе середовище, вони пробуджуються і починають активно розмножуватися, утворюючи нескінченні колонії. Пліснява з’являються в теплих, погано провітрюваних приміщеннях з підвищеною вологістю. Ідеальні місця для їх існування – кухня і ванна кімната. Але також цвіль може з’являтися на зовнішніх стінах будинків, в плитах перекриття, особливо після протікання.

Пліснявий грибок приживається практично на будь-яких будматеріалах і чинить згубний вплив на поверхню свого проживання: на ній починають з’являтися опуклості, штукатурка відшаровується і відпадає, шпалери відстають від стін, деревина гниє і розтріскується. Крім неестетичного зовнішнього вигляду, цвіль виділяє мікотоксини, які становлять небезпеку для людини. Мешканці уражених квартир часто відчувають безпричинний головний біль, прояви алергії і астми, висипання на шкірі, розлади шлунка, ускладненість дихання, нежить.

Профіактичні заходи

Щоб у цвілі не було шансу влаштуватися у вашому будинку, подбайте про ефективну вентиляції та рівень вологості. При проведенні ремонту використовуйте вологостійкі матеріали, а також обробляйте спеціальним антисептиком всі поверхні, щоб вогкість у квартиру не проникала ззовні. У першу чергу приділіть увагу кухні, ванній кімнаті, туалету, балкону, горищу, підвалу, зовнішнім стінам будинку, особливо північній. Проінспектуйте місця з’єднання поверхонь, стики і кути на предмет відсутності щілин і тріщин. Купуйте гігрометр, щоб контролювати рівень вологість в будинку, – він не повинен перевищувати 60%.

dim_zatyshok-07.07.2014

Влаштуйте примусове провітрювання – встановіть електровентилятор в приміщеннях з підвищеною вологістю. Частіше залишайте відкритими двері у ванну кімнату. Регулярно інтенсивно провітрюйте всі кімнати, навіть у зимовий час. Перевіряйте, чи немає витоків у трубах і кранах, а також у приладів, що працюють з водою, – посудомийних і пральних машин. Забезпечте в будинку хороше опалення – тоді стіни будуть менше сиріти.

Встановіть на кухні хорошу витяжку. Намагайтеся не сушити білизну в будинку, використовуйте для цього балкон. Також не складайте в шафу вологий одяг. Огляньте місця щільного прилягання меблів до стіни – цвіль їх дуже любить.

Не розводьте занадто багато кімнатних рослин – вони можуть бути причиною високої вологості, до того ж деякі гриби приживаються в горщиках із землею.

Як боротися з цвілю (пліснявою)

У боротьбі з пліснявою (морохом) насамперед потрібно усунути її причину – протікання, накопичення зайвої вологи, погану вентиляцію. Якщо не зробити цього, всі інші заходи не будуть ефективні, і грибок з’явиться знову.

Якщо цвіль тільки з’явилася у вигляді маленьких крапок і цяток, досить обробити їх перекисом водню або столовим оцтом. При більш сильному її поширенні доведеться вдатися до більш радикальних заходів. Якщо грибок напав на поверхні, які можливо демонтувати, наприклад, гіпсокартон або підлогове покриття, то краще замінити їх на нові. Зніміть уражені шпалери, повністю очистіть поверхню фарби, штукатурки, дерева. Зіскобліть грибок і очистіть постраждалу ділянку. Покрите цвіллю дерево досить гарненько промити жорсткою щіткою і потім обробити протигрибковим препаратом.

Якщо цвіль поширилася на бетонній або цегляній конструкції, то доведеться збити всю штукатурку з цієї ділянки в радіусі півметра. Грибок під штукатуркою зішкребіть або зачистіть жорсткою щіткою. Якщо цвіль проникла у шви між цеглинами, їх доведеться висвердлити і видалити уражений цементний розчин. Для дезінфекції можна додатково використовувати хлорвмісткі засоби. З деяких матеріалів можна спробувати видалити цвіль за допомогою суміші борної кислоти, перекису водню, білого оцту і води в пропорціях 1:2:2:4.

Проти грибка добре діє масло чайного дерева: чайну ложку його розчиніть в склянці води і нанесіть на стіну за допомогою розпилювача або ганчірки. На очищене від цвілі місце нанесіть антисептик – він має протимікробну і протигрибкову дію і не дасть гнилі з’явитися знову.

Якщо цвіль проникла у шви між цеглинами, їх доведеться висвердлити, а також видалити уражений цементний розчин.

Після видалення цвілі і обробки поверхня буде вологою, тому перед подальшою роботою її потрібно повністю просушити, наприклад, за допомогою активної вентиляції або потужного обігрівача. Також радять посипати ці місця питною содою – вона не тільки позбавить від вологи, але ще й поглине неприємний запах. Залишки соди можна не видаляти – вона запобіжить повторному зараженню. Після просушування стіни можна заново поштукатурити, пофарбувати або обклеїти шпалерами, а дерев’яні поверхні покрити оліфою, лаком, фарбою або спеціальним засобом.

Відео по темі: Як прибрати цвіль

[youtube]ujo8R0cgvRg[/youtube]

Додати коментар