додому Фітнес і спорт

Збільшення фізичної активності на 35% покращує пам’ять у здорових людей похилого віку

286

Рандомізоване контрольоване дослідження, проведене на людей похилого віку, показує, що поліпшення фізичної форми та когнітивних здібностей може бути досягнуто шляхом збільшення щоденної фізичної активності. Результати дослідження опубліковані в журналі Alzheimer’s Research & Therapy.

Image by Ryan McGuire from Pixabay

Збільшення фізичної активності вважається перспективним підходом для запобігання або, принаймні, відстрочення зниження когнітивних здібностей та деменції. Деякі дослідження показали, що люди з низькою фізичною активністю можуть досягти поліпшення когнітивних функцій, виконуючи фізичні вправи середньої інтенсивності протягом принаймні шести місяців. Навпаки, систематичні огляди та мета-аналізи рандомізованих контрольованих досліджень не показали будь-якого позитивного зв’язку між фізичною активністю та поліпшенням когнітивних функцій. більш до поліпшення фізичної форми, когнітивного функціонування та загального самопочуття у здорових людей похилого віку з низьким рівнем фізичної активності. Тривалість дослідження становила дев’ять місяців.

Дизайн дослідження

Загалом у дослідженні взяли участь 102 особи. Учасники були випадково розділені на дві групи.

У групі втручання метод тренера був застосований до 69 учасників.

У контрольній групі метод розтягування був застосований до 33 учасників. Учасники були оцінені на початковому етапі та через шість та дев’ять місяців спостереження. Учасники групи РОЗТЯГИ були піддані семи сеансам розтяжки м’язів, що індивідуально проводяться, проведеним протягом шести місяців. Ця група розглядалася як контрольна група.

Метод КОУЧА був спрямований на збільшення фізичної активності низької та середньої інтенсивності з використанням стратегії консультування з вправ на основі крокоміра. Метод включав сім тренінгових сесій, проведених упродовж шести місяців. Наступну сесію також було включено через дев’ять місяців після початку втручання.

Дослідження насамперед було спрямоване на оцінку фізичної активності, когнітивних функцій та фізичної підготовки учасників. Крім того, в дослідженні оцінювався профіль факторів ризику серцево-судинних захворювань, повсякденна активність, слабкість та психічне здоров’я. Вплив втручання на фізичну активність Вплив втручання на фізичну активністьУчасники інтервенційної групи значно покращили кількість середніх кроків на день. Однак у цій групі не спостерігалося істотних змін у самооцінці фізичної активності, фізичної підготовки та когнітивних здібностей.

На початку дослідження у жінок-учасників була нижча швидкість ходьби, ніж у чоловіків. Учасники. Однак після втручання учасниці досягли значно більшої швидкості ходьби порівняно з контрольними учасниками. Що стосується учасників чоловічої статі, то між контрольною та контрольною групами не спостерігалося істотної різниці у швидкості ходьби. життя. Згодом психічне здоров’я покращало учасники контрольної групи. З точки зору слабкості, симптомів депресії та загального психічного здоров’я втручання не мало істотного впливу. місяців значно покращує аеробну здатність, швидкість ходьби, глобальне пізнання, виконавче функціонування та вербальну пам’ять.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

Додати коментар