додому Поради

10 способів не спати на роботі

12

Якщо ви засинаєте на ходу після безсонної ночі, є десять способів дотягнути до кінця робочого дня. Про них розповів експерт.

Бодрячий аромат

Звичайно, перше, що спадає на думку — кава. Він справді допомагає тим, хто його любить. Що ж робити іншим? Використовувати інші методи, адже кава це не панацея. Прекрасно пробуджують організм ароматичні масла — евкаліптова, м’ятна, ялицева. Якщо нічого з перерахованого вище немає під рукою, підійдуть навіть різкі запахи, наприклад, лак для нігтів. Принаймні на деякий час ви точно перестанете клювати носом.

Енергійна музика

Музика — безпрограшний варіант. Якщо є можливість слухати музику на роботі, виберіть для пробудження незнайомі композиції мозок зреагує на новизну і вийде зі стану ступору.Точковий масаж дозволить підбадьоритися. Ось кілька способів: швидко потріть пальцем по долоні протягом 5 секунд, потім розігрітими руками потріть щоки. Побарабаньте пальцями по маківці. Зігніть руку в кулак і активно потріть спочатку внутрішню, потім зовнішню частину руки. Знайдіть на шиї пульсацію сонної артерії, обережно натисніть на неї, порахуйте до п’яти. Звільніть. Дихайте глибше. Знову натисніть і перейдіть на інший бік. Нарешті, великим пальцем намацайте западину в основі черепа. Натисніть, порахувавши до трьох, відпустіть.

Яскраве світло

Організм можна обдурити яскравим світлом. Взимку також підбадьорить свіже морозне повітря, тому якщо є можливість, відкрийте вікно і добре подихайте, стане легше.

Правильне харчування

Ніщо так не присипляє, як ситий шлунок. Будьте обережні, не наїдайтеся, пам’ятайте, що насичення приходить через деякий час після закінчення трапези. А якщо ви не виспалися краще недоїсти. Якщо ж обід вийшов, навпаки, дуже мізерним, погризайте горішки. Для цього чудово підійдуть фісташки.

Сон після обіду

Якщо пам’ятаєте, у знаменитому фільмі «17 миттєвостей весни» Штрірліц спав у машині по 20 хвилин. Дійсно, за сильної втоми цього часу вистачає організму, щоб відпочити та відновитися. У мирний час особливо хочеться спати після обіду. Дозвольте собі цю слабкість, подрімайте хвилин на 15-20. Головне, попередьте колег, щоб вас до закінчення цього часу не чіпали.

Активні рухи

Кроки, стрибки, пробіжка, нахили та присідання — будь-які активності допоможуть організму підбадьоритися. Не полінуйтеся кілька разів спустіться і підніміться сходами. Якщо нікого немає, пройдіться коридором. Постарайтеся хоч трохи запихатися — дрімоту як рукою зніме.

Порядок на робочому столі

Що робити, якщо процес роботи стопориться? Кращий спосіб — перейти на інше заняття. Наприклад, розумову працю можна змінити на механічну, і зробити прибирання на столі. Так ви активізуєте інші частини мозку. Крім того, вигляд прибраного столу підніме настрій, а позитивні емоції також добре бадьорять. Якщо триматися немає більше сил, а піти додому немає можливості — прийміть незручне становище і продовжуйте працювати. Ще краще: візьміть табурет замість м’якого стільця. Слідкуйте за поставою. В крайньому разі, деякий час попрацюйте стоячи.

Водні процедури

Якщо не боїтеся пошкодити макіяж — хлюпніть на обличчя прохолодної води з-під крана. Але допоможе і термальна вода у балончику. Бадьора хмарка вологи корисна не тільки для шкіри, але і для працездатності. Прохолодна вода активізує всі клітини шкіри і без сумніву бадьорить. До речі, раніше ми розповідали, як швидко відновитися після перенесеної коронавірусної інфекції.

Увага! Інформація, представлена в статті, має ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Джерело

попередня статтяРанні ознаки хвороб серця
наступна статтяЩо робити для профілактики інсульту

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут