додому Вагітність і діти

Проносне для вагітних – які препарати дозволені для прийому

4315

Під час вагітності жінки часто стикаються з проблемою запорів. Проносне для вагітних рекомендується приймати у випадку, коли не вдається вирішити проблему зі стільцем регулюванням харчування. Прийом будь-якого препарату повинен мати строгі показання, що дозволить запобігти розвитку серйозних побічних ефектів, ускладнень, особливо з точки зору впливу на плід, що розвивається.

26-12-14-foto-600x401-2

Причини зміни моторики кишечника у вагітних

На першому місці серед причинних факторів розвитку запорів знаходиться гормональна перебудова жіночого організму. Це є фізіологічним станом, який обумовлено підвищеним вмістом в крові гормону прогестерона. Без участі цього гормону неможливо виносити вагітність, тому його ще називають гормоном вагітності. Доведено, що у нього є ефект впливу на стан мускулатури, у тому числі кишечника.

Гладка мускулатура кишечника під дією прогестерону розслабляється, що відбивається негативним чином на моторній функції. Їжа повільно просувається по відділах кишечника, внаслідок цього вода надлишково поглинається з кишечника. Цей механізм пояснює, чому у вагітних часто розвиваються запори. Нерідко з цією проблемою вагітні стикаються на перших місяцях вагітності, у ряді випадків навіть до моменту, коли жінка дізнається про те, що скоро стане мамою.

На більш пізніх термінах слід враховувати, що збільшена в розмірах матка механічно здавлює петлі кишечника, викликаючи запори. Серед факторів, які також можуть сприяти порушенню моторики кишечника, можна назвати наступні:

  • вплив стресу
  • малорухливий спосіб життя (відсутність фізичних вправ)
  • характер харчування (мала кількість клітковини)

Проносні засоби для вагітних призначаються з урахуванням наявних причинних факторів розвитку патологічного стану. На першому місці серед з’ясування даних факторів знаходиться ретельний збір анамнезу, який повинен включати вивчення раціону харчування, рухової активності та інших моментів.

Які можуть бути наслідки для стану здоров’я

Запори не представляють серйозної небезпеки для стану здоров’я, але можуть стати причиною низки негативних наслідків, які вимагають надання кваліфікованої допомоги. Якщо не відбувається регулярного спорожнення кишечника, то підвищується ризик утворення тріщин в області заднього проходу, геморою, а також кровотеч з прямої кишки. Дані розлади кишечника можна усунути проведенням відповідної терапії з урахуванням безпеки для плоду, що розвивається.

Щоб не допустити появи подібних негативних наслідків, вагітна повинна стежити за своїм харчуванням. В обов’язковому порядку слід вживати продукти, які багаті клітковиною, свіжі овочі та фрукти. Повинен бути визначений водно-питний режим для вагітної. Не можна пити велику кількість рідини або, навпаки, перебувати на сухоїденні, тому обсяг рідини рекомендує лікар з урахуванням того, як протікає вагітність, які є супутні захворювання, в першу чергу з боку сечової системи і серцево-судинної.

Найбільший дискомфорт відчуває вагітна жінка, що вимагає своєчасного прийняття необхідних лікувальних заходів. Запори необхідно лікувати, так як при тривалому перебігу дані порушення моторної функції кишечника можуть призвести до погіршення самопочуття жінки. Це можна охарактеризувати появою симптомів інтоксикації організму.

26-12-14-foto-600x450-1

Безпека призначення проносних засобів

Коли жінка стикається з проблемою запорів на будь-якому триместрі вагітності, то питання про те, яке проносне можна вагітним, слід довірити лікареві. Це відноситься також до нешкідливих на перший погляд рослинних засобів. Багато хто не оцінюють значимість прийому рослинних препаратів (відвари, настоянки трав), тому вважають даний вид лікування нешкідливим. Прийом рослинних препаратів є теж різновидом терапії, тому повинен мати строгі показання. Ряд трав, які можуть входити до складу трав’яних зборів, протипоказані для прийому вагітними жінками. Не можна не враховувати важливість даного фактора, так як є трави, здібніші привести до мимовільного переривання вагітності.

Проносний засіб має володіти м’якою дією, щоб на тлі його вживання не було активного скорочення кишечника і матки.

При хронічних запорах у разі наявних захворювань кишечника може знадобитися тривалий прийом лікарських засобів, тому вони не повинні викликати свого роду залежність або негативно відбиватися на стані здоров’я при появі побічних ефектів. Найбільш безпечним засобом лікування закрепів у вагітних є препарат «Дюфалак».

Активно діючою речовиною цього препарату є лактулоза. Клінічно доведено хороший лікувальний ефект у вигляді нормалізації стільця, усунення симптомів інтоксикації організму. Також відбувається нормалізація мікрофлори кишечника на тлі регулярного прийому лікувального сиропу. Тривалий перебіг запорів є однією з причин дисбактеріозу кишечника, тому прийом препарату одночасно приводить до м’якого проносного ефекту і відновленню мікрофлори. Великою перевагою препарату «Дюфалак» є досягнення лікувального ефекту при одноразовому прийомі добової дози, при цьому немає залежності від вживання їжі. Змінювати дозу можна на підставі того, є чи немає проносного ефекту. Дозволяється поступове збільшення дози, але під контролем фахівця.