додому Поради

Діарея може бути симптомом серйозних захворювань!

1327

Діарея може виступати в ролі головного симптому появи серйозних проблем зі здоров’ям. Саме тому вона вимагає пильної уваги і правильного лікування. Кожному буде корисно більш детально дізнатися, що являє собою це кишковий розлад, які його ознаки, а також причини.

26-12-14-foto-600x450-2

Що таке діарея?

Діарея є сукупністю різноманітних ознак, які свідчать про те, що в організмі відбуваються порушення, пов’язані з роботою травної системи. Щодо клінічної картини, діарея може протікати в 2-х формах – хронічна і гостра. Якщо пронос має гостру форму, він проходить не більше, ніж за 2 тижні, а в деяких випадках і за більш короткий час. Однак, за умови хронічної форми, його тривалість може в кілька разів перевищувати зазначений термін.

Якщо самостійно вжиті заходи не дають полегшення і діарея триває кілька днів, необхідно якомога швидше звернутися за кваліфікованою медичною допомогою, так як тільки лікар зможе максимально точно встановити причини, що спровокували дане явище і призначити лікування.

Синдром роздратованого кишечника з діареєю: ознаки

Синдром роздратованого кишечника – це досить часте явище. Справа в тому, що мікрофлора кишечника має підвищену чутливість, тому гостро реагує навіть на незначні зміни, що протікають в людському організмі. Сьогодні лікарі не можуть відразу визначити наявність такого захворювання, навіть в тому випадку, якщо воно проявляється яскраво вираженими ознаками.

Приблизно в 50% випадків синдром роздратованого кишечника помилково приймається за певні порушення, які проявляються в роботі підшлункової залози, а також за деякі форми гастриту, які заважають правильному переварюванню їжі. Звичайно, саме травлення є однією з найголовніших причин, що провокують різноманітні захворювання прямої кишки. Але при цьому, синдром роздратованого кишечника може виступати в ролі самостійного захворювання.

Сьогодні від цієї недуги страждає приблизно 1/3 всього населення планети. Проте, велика частина хворих, не поспішають звертатися за допомогою до лікаря доти, поки ознаки захворювання не набудуть яскраво виражений характер, і не будуть заважати вести комфортний спосіб життя.

Дана хвороба не несе загрози життю людини, але при цьому вона може спровокувати початок розвитку більш серйозних ускладнень зі здоров’ям. В обов’язковому порядку повинно проводитися правильне лікування, так як перебіг цього захворювання в гострій формі провокує появу сильних болів в нижній частині живота.

Не варто намагатися поставити собі самостійно діагноз, навіть за умови прояви яскравих ознак. Для діагностування синдрому роздратованого кишечника, потрібне проведення ретельного огляду та здачі відповідних аналізів.

Практично у всіх випадках захворювання буде проявлятися гострими нападами. Протягом декількох днів хворий буде відчувати досить сильні хворобливі переймоподібні відчуття в нижній частині живота. Поступово відбувається наростання інтенсивності болю – спочатку відчуваються незначні болі, які дуже швидко зникають, після чого з кожною годиною біль стає все виразнішою. Найчастіше, відчуття полегшення настає після спорожнення кишечника.

Характерною ознакою цього захворювання є діарея, що поєднується з тривалими запорами. Пацієнт відчуває неприємне почуття важкості товстого кишечника каловими масами, при цьому непокоїть метеоризм і здуття живота.

26-12-14-foto-600x464-1

Як зупинити діарею: способи

  • Щоб зупинити діарею можна використовувати не тільки сучасні лікарські препарати, але й скористатися більш доступними методами, такими як лікувальні трави і збори. Прекрасну протимікробну дію має відвар дубової кори. Для приготування такого засобу потрібно взяти кору дуба (1 ч.л.) і залити холодною водою (2 ст.), Залишити на 6 год. Готовий лік фільтруємо і можна приймати 3-4 рази на добу по 5 ст. ложок. Важливо пам’ятати, що цей засіб заборонено для лікування діареї у дітей.
  • Також можна скористатися й іншим рецептом – змішуємо кору дуба (3 частини) та насіння кінського щавлю (2 частини), траву деревію (2 частини), листя жимолості (2 частини). Далі отриману суміш (2 ст. л.) заливаємо окропом (0,5 л) і настоюємо 2 год у теплому місці. Потім ліки фільтруємо, і приймає 3-4 рази на добу по ? ст.
  • Для приготування наступного ліку від проносу потрібно взяти свіжі ягоди черешні (100 г) і червоне сухе вино (175 мл). У теплому місці ліки настоюємо не менше 2-х днів, потім фільтруємо настоянку. Для лікування дорослих береться 1 чарка настойки, а для дітей 1 наперсток. Приймається ліки 3 рази на добу.
  • При розладі шлунка рекомендується випити пару ковтків розчину солі (10%), при цьому інтервал між прийомом цього засобу повинен бути декілька годин. Таке лікування дозволено тільки дорослим. Можна скористатися й іншим засобом – у воді розчиняється калій перманганат і приймається по 0,5 ст. 2 рази на добу. Цей же розчин може використовуватися і для клізми, однак, він повинен бути слабким.

При тривалому проносі, необхідно з підвищеною увагою ставитися до стану власного здоров’я. В першу чергу це стосується харчування – протягом перших 2-х днів бажано не вживати важку їжу. Треба пити якомога більше рідини (проста вода, трав’яні настої, чаї, ягідні відвари), щоб запобігти розвитку зневоднення. Потрібно повністю відмовитися від вживання різноманітних алкогольних напоїв, молока, кави, солодкого, солоного, мучного і жирного, тому що ці продукти можуть тільки погіршити ситуацію.

Засоби від діареї у дорослих: що вибрати?

При тривалій діареї, обов’язково, потрібен прийом лікарських препаратів, прописати які може тільки лікар. Але, для прискореного одужання, не менш важливе значення має дотримуватися дієти.

  • При проносі категорично заборонено вживати в їжу продукти, що сприяють посиленню моторики, так як вони провокують підвищене газоутворення і викликають процес бродіння.
  • До числа заборонених відносяться різноманітні жирні та гострі страви, молоко, виноград, консервовані продукти, а також бобові та солодощі. В результаті тривалої діареї відбувається розвиток сильного зневоднення організму. Саме тому необхідно пити якомога більше рідини, щоб заповнити її втрату. Користь приносить і простий відвар ромашки, так як надає прекрасну зміцнюючу дію.
  • У тому випадку, якщо гостра діарея була спровокована серйозним отруєнням, доросла людина може випити слабкий розчин марганцівки (не більше 100 г). Такий розчин повинен мати слабкий рожевий відтінок – досить буде всього парочки кристалів.

Діарея може бути симптомом різних захворювань, наприклад, синдрому подразненого кишечника. Щоб з’ясувати, в чому її причина, необхідно звернутися до лікаря. Спеціаліст збере аналізи, проведе дослідження і на їх підставі призначить правильне лікування.