додому Краса і здоров'я

Профілактика проблем із зором

Поки людина добре бачить навколишній світ, вона не замислюється над здоров’ям своїх очей. Серед причин розладу зору є кілька найпоширеніших. Офтальмологи пояснюють, як їх запобігти, зберегти можливість бачити.

Катаракта

Коли очі здорові, промені світла від об’єктів у полі зору проходять через лінзу, щоб досягти чутливих клітин сітківки. При катаракті кришталик затьмарюється. В результаті світло набуває ореолу, зір порушується. Для профілактики захворювання необхідно контролювати кров’яний тиск, стежити за вагою, лікувати діабет, уникати куріння. Очі потрібно захищати лінзами, що блокують ультрафіолетове випромінювання.

Діабетична ретинопатія

Здорова сітківка перетворює світло на сигнали, які обробляє мозок. При діабеті відбувається розростання кровоносних судин. Це викликає спалахи світла, розмитість, помутніння, тиск та біль.

Для профілактики необхідно проходити щорічний огляд, щоб виявити діабетичні проблеми зору. Важливо контролювати артеріальний тиск і рівень глюкози в крові.

Дегенерація жовтої плями

У нормі у людини в центрі сітківки ока (у жовтій плямі) розташовані світлочутливі клітини, що забезпечують зір. При вікових змінах відбувається їх руйнування та зростання кровоносних судин. Це ускладнює перегляд осіб, читання, керування автомобілем.

У людей похилого віку ризик дегенерації жовтої плями підвищується вдвічі. Для профілактики необхідно контролювати рівень холестерину, артеріального тиску, займатися спортом, їсти рибу та листову зелень.

Глаукома

Простір усередині ока заповнений рідиною. Якщо її занадто багато, створюється надлишковий тиск, який ушкоджує зоровий нерв. При глаукомі порушується периферичний та центральний зір. Щоб їх не втратити, необхідно регулярно контролювати внутрішньоочний тиск.

Помилки рефракції

У здорової людини очне яблуко, рогівка та кришталик повинні мати правильну форму. Промені світла заломлюються, потрапляють на сітківку, щоб сигнал пішов у мозок. Якщо цього немає, зір розмивається. При аномаліях рефракції (заломлення) світлові промені не згинаються і не проникають в око там, де потрібно. Лікарі виділяють кілька помилок:

  • Короткозорість, при якій промені не потрапляють в сітківку.
  • Далекозорість-світло виходить за її межі.
  • Астигматизм. При цьому стані промені надходять на поверхню сітківки нерівномірно.

Щоб виявити порушення та своєчасно їх коригувати, необхідно відвідувати офтальмолога не рідше одного разу на два роки.

Увага! Інформація, представлена в статті, має ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Джерело

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут